Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZĘbiec Vs Prr-eko


cornic

Rekomendowane odpowiedzi

Będę skracał gwarancja lepsza dłuższa niż krótsza, bo jak jest, to lepiej się śpi ;) i w razie czego można powalczyć i nie wszyscy producenci ją zlewają ! Panowie za chwilę chyba dowiem się, że najlepsze kotły to wogóle z 3 robią pogratulować ale skoro taka oszczędność na materiale, to dlaczego jednak najtrwalsze i uznane także przez użytkowników kotły są jednak wykonane zazwyczaj z grubszej blachy <_< Poza tym dlaczego rynku jeszcze te firmy nie zdobyły, nie chcą zarobić B) taaakie przebicie będą miały!!!

Jakoś moi koledzy hydraulicy i instalatorzy nie wyciągali pieców z puszek od konserw dlatego, że się nudziły i podajniki weszły tylko dlatego, iż piece z zaznaczam lichej blachy po prostu się rozciekały gdyż piece takie nie wybaczają błędów. A, popełnia je większość użytkowników, gdyż mają te piece dla oszczędności !!! i palą nawet wilgotnym drewnem i wtedy Dobry piec to taki co dla zwykłego śmiertelnika, a dla fachowca,palacza i entuzjasty wyciskania wszystkiego co się da jest może i nie potrzebny :rolleyes:, choć śmiem w to wątpić koledzy. To tak jak z samochodami materiałoznawstwo, to piękna sztuka, która pozwala wyliczyć po ilu coś siądzie przy przeciętnym użytkowaniu!!! Niestety Z g.... porządnego bata nie ukręci, nawet jak by na uszach stanął.

Ps Pewnie niektórzy zaraz powiedzą, że raz się machnie czy dwa :huh: Pozwolicie jednak, że ja będę doradzał porządne piece z może i waszym zdaniem nie potrzebną nadwyżką materiałową tak dla widzimisię i Hej bo niech zyska kto posłucha, a straci ten biedny producent. Po czyjej stronie ludzie stoicie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A, atest blach nie podlega chyba naszej DYSKUSJI bo to powinno być oczywiste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, jak można porównywać matkę i jej córkę. Zębiec, to uznana firma z renomą produkująca po prostu piece i chwała im za, to stawiająca na jakość wyrobów, a Prr-eko ( ktoś odbił i próbuje na swój szczot ale z inną filozofią i dobrze takie produkty też są potrzebne):mellow: to marketowa masówka, która może i komuś posłuży dłużej ale wydając więcej niż tysiąc złotych wolę mieć pewność i gwarancję oraz pełną i rzetelną informację oraz powtarzalność produkcyjną!!! A nie loteriadę. Zaraz podniosą się krzyki monopol itp. , ale ja nie patrzę na to tylko na zalety i wykonanie oraz dostępność części eksploatacyjnych i nie tylko oraz na magazyny, a nie obietnice, że się załatwi, się zrobi !!! Niestety jest sporo ludzi którzy muszą oszczędzić i na tym zakupie jak i np: grzejników i niestety często kończy się to opłakanie :( nie zawsze ale niestety za często!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przemawia kilkudziesięcioletnia renoma zębca, mnie i mojej rodzinie i sąsiadom chodza już po 20 lat i wszystko z nimi ok. Są drozsze kilkaset złotych od per eko, ale wg mnie warto zainwestować te pieniądze w zębca. Co do per eko to być może to udany wybór, ale mnie nie stać na sprawdzanie tego czy będzie udany. Zębca jestem pewien. Dziwiło mnie tylko, że jak znajomy chciał zmienić piec, bo chciał wymienić dobrego 21 letniego zębca swk na nowszej konstrukcji kwp, to dystrybutorzy bardzo radzili albo żywce, albo per eko, albo heiztechnik w zależności od firmy (nie będę tych dystrybutorów podawał, ale to duże i znane firmy z zakresu ogrzewania i hydrauliki), a bardzo sceptycznie do zębca. Myślałem czemu i doszedłe m do wniosku, że to firmy prywatne - przynajmnie per eko i heiztechnik, neiwiem jak żywiec, a zębiec to spółka skarbu Państwa, więc na inna grę marketingowa sobie może pozwolić. Zębiec sprawdzony, per eko może też, ale mnie nie stać na "może"...

Edytowane przez rados
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że jest wolny rynek można kupić i porządny wyrób z marką oraz po drugiej stronie szali marketingówkę i bać się za ile lat strzeli bo strzeli na pewno szybciej. Choćby ze względu na to, iż każdy piec w końcu się jednak zużywa, a zębiec o 1 MM później :D czy przy dobrym, czy przy złym traktowaniu jest go po prostu więcej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.