Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termo-Tech 18kW sterownik Cobra 2 ustawienie

rger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) mam pytanie dotyczące pieca z tematu. Czy jak ustawię PID włączony to opcja MENU spalanie - z ustawieniami czasu podawania, przerwy itp, itd też działa? Jak zmieniam te opcje piec przyjmuje te ustawienia więc po co jest PID? Druga sprawa - posiadam ekogroszek Gold z Braniewa - czy jest to normalne, że podczas palenia powstają spieki?

Proszę o pomoc i ewentualne rady jak ten kocioł ustawić. Wiem, że niektórym którzy używali tego samego węgla nie tworzyły się spieki tylko sam popiół - czym to jest spowodowane?

IMG_20201230_161607.jpg

IMG_20201230_161330.jpg

IMG_20201230_161408.jpg

IMG_20201230_161459.jpg

Pid, to jest praca automatyczna ciągła. Sterownik tak prowadzi kocioł, aby nie wchodził w stan czuwania.  Piec działa wtedy na takiej mocy, jaką aktualnie potrzebuje. 

Jak dobrze pamiętam to w Cobrze ustawia się parametry dla 100% mocy. Proponuję wykorzystac jej potencjał, przywrócić ustawienia fabryczne i potem jeśli sa spieki to wykonac jedynie niewielką korektę przerwy podawania o 1-2 sekundy w dół lub górę zależnie od tego czy niedopala czy spieka sie popiół. Miałem te sterowniki na testach kilka sezonów i uważam je za dobre konstrukcje 

ustawień nie porównuj z kimś kto ma inny dom o innych potrzebach, inną instalację i inny opał. To nie ma sensu. Skup się na tym aby ustawić poprawnie proces spalania u Ciebie i wyprowadź się jak najszybciej z kotłowni. Zakładam że sterownik jest wstępnie skonfigurowany pod kocioł i palnik więc pozostanie tylko niewielka korekta ustawień aby opał się spalał w miarę poprawnie. Na tyle na ile można to ustawić bez analizatora spalin- czyli na "przyzwoity popiół". Reszta po stronie instalacji. Jeśli nie jest skomplikowana to proces spalania będzie prowadzony dość płynnie. 

teraz dopiero zerknąłem dokładniej na zdjęcia i uważam ze jest za duży nadmuch do ustawień, więc po przywróceniu ustawień fabrycznych zwróć uwagę czy będzie dalej sklejł się popiół. Jeśli tak to skracaj przerwę podawania ale nie drastycznie- jednorazowo o 2-3 sekundy i daj sterownikowi czas na pracę po zmianach-jakies 8 godzin. po tym czasie jesli nadal będzie problem rób kolejną korektę ale już mniejszą. Pamietaj że ta korekta będzie dla mocy maksymalnej i algorytm ją sobie rozłoży na cały zakres mocy

nie pamiętam już jak to było ale w którymś menu na pewno jest opcja powrotu do ustawień fabrycznych. Jeśli nie ma to tym się nie przejmuj. Zostaw jak jest i z tego poziomu zacznij wykonywac korekty. jeśli nie masz za niskiej mocy maksymalnej ustawionej to bez problemu doprowadzisz ustawienia do właściwego poziomu

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.