Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bydgoszcz - Dobry Ekogroszek


jacekr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów

 

Jestem od miesiąca posiadaczem kotła na ekogroszek i urodził się problem ze znalezieniem dobrego opału. Czy ktoś ma sprawdzone , dobre źródło w rejonie Bydgoszczy?

 

Witam,

 

W zeszłym tygodniu zakupiłem na próbę worek ekogroszku z Nakielskiej i za 540 t. i musze przyznać, że jest ok. Czeski brunatny, wygląda ładnie, czysty same bryłki i sporo trafia się czarnego kamiennego. 30 kg wystarczyło na 6 dni ( tylko podgrzewanie wody). Wcześniej paliłem groszkiem z Piasta i porównując jest nawet mniej popiołu. Nie było żadnych problemów z utrzymywaniem na piecu temperatury 60 stopni. Przedwczoraj zakupiłem 2 tony i mam nadziję, że nie bedzie z nim żadnych problemów w sezonie.

 

Pozdrawiam

Wkmb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zakończyłem eksperymenty z tym czeskim groszkiem. Wniosek jest taki - jak jest suchy zaznaczam SUCHY to jest ok jak jest zmoczony to robią się w retorcie takie kalafiory takie spieki że 5 razy na dobę trzeba to rozbijać. Masakra. Ale myślę, że jak będę miał szope na węgiel i mozliwość suszenia to się skuszę ale też nie za 540 tona. Ten węgiel na kopalni jest po 250 PLN a z dowozem do Bydgoszczy 340 (warunek - 24 tony)

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem z Łochowa...Palę ekogroszkiem od 2 m-cy. Na początku kupiłem czeski....500zł z a tonę. Spalanie 30 kg na dobę. Później zakupiłem polski 650 zł ale odniosłem wrażenie że to jakiś śmietnik jest i spalał także 30 kg na dobę. Teraz zakupiłem Piasta 800 zł na Dębowej....no i zobaczymy. Ale widzę już, że szału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam ten sam problem z ekogroszkiem.Gdzie na Nakielskiej w którym miejscu, jestem z Łochowa.DZIEKI.

Czeski na Nakielskiej jest przed wjazdem do Bydgoszczy na przeciw przystanku 56. 540 za tone. 500 za tone dostaniesz w Lipnikach(chyba Lipniki) przed ronedm w Białych Błotach z naszej strony wjeżdżając na wiadukt widac skladnicę węgla z wiaduktu. 30 zł za dowóz do Łochowa. Pakowany po 50 kg.

Powiedz mi jaki masz piec i ile Tobie spala i jakiego groszku. Ja pisałem ile mi pali. Mam Klimosza Ling 15, dom 139m ogrzewania plus garaż 32 m. Pogodówka z pokojówką . Temp w domu nastawiona na 22 st. Ale jakoś nie mogę poradzic sobie chyba z ustawieniem tego pieca. Może dlatego mi tyle pali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ziomale.

 

To niezła robi się nas grupa. Ja też jestem z Łochowa. Jak dobrze pogadamy to na następny sezon zamówimy sobie 24 tony do podziału.

Ja palę 2 sezon w piecu Buderus Funke Silver 25kW. Mogę powiedzieć że już jakieś doświadczenie mam. Powiem jedno... suchy groszek mniej problemów. Na razie z braku miejsca do składowania opału eksperymentuję z workami. Kupowałem w Łochowie w BRUKOBUD-zie. Mają 2 rodzaje. Tańszy po 20 za worek podobno RETOPAL i droższy po 22 za worek Pieklorz. Ten tańszy był mokry jak gnój. Dołem na połączeniu zasobnika i podajnika ciekła mi woda. masakra. Ten droższy suchy i OK. tyle że 880 za tonę to drogo jak cholera. Kupowałem też groszek na stacji LPG w Białych Błotach. Jeszcze droższy niż u Szrederów 23 PLN za worek ale też suchy. W zeszłym roku kupowałem w Łabiuszynie. Jak tam się pojedzie i samemu sobie załaduje to jest po 731 za tonę. Mają też takie coś jak EKOFINS. To dobry miał pomieszny z gryzem i ekogroszkiem. Kosztuje 590 za tonę przez podajnik przechodzi dobrze pali się też nieźle ale znów warunek SUCHY. Ogrzewam jakieś 160 m2 i wodę 140l 5 worków groszku starcza mi na tydzień max 8 dni. Ustawienia pieca: Podawanie 11s. czas nadmuchu 110s. Przesłona otwarta na jakieś 0,8 max 1 cm Zastanawiam sie nad kupnem sterownika z inteligencją i 2 osobnymi obwodami dla wody i ogrzewania. Jak cos potrzeba to sie odzywajcie - w kupie raźniej

 

Pozdrawiam

maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maciej

Ty masz farta ...tylko 5 worków na tydzień. Ja jak Franek Dolas ładuję do zasobnika i końca nie widac. 30 kg na dobe przy tych temperaturach to chyba lekko za dużo!!! Za cholere nie moge ustawic pieca tak żeby mi spalał nawet 5 kg mniej. A powracając do Retopala od Szrederów to w sobote kupiłem i nie był aż tak mokry....woda zaczęła wyciekac dopiero w garażu jak postawiłem worki..... ;) Kobitka tłumaczyła, że eko jest płukany i stąd ta woda w groszku.....moim zdaniem to chyba jest moczony w wodzie a nie płukany. Jak byś miał jakąś radę co ustawienia pieca to chętnie wysłucham.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o zakupie węgla. Też słyszałem o ekogroszku czeskim. Zaczynam palić po raz pierwszy i nie chcę eksperymentować, Mam pieklorza dałem w workach 870 z dowozem.Proszę o poradę jak ustawći piec, to jest dla mnie czarna magia.Instalator mówi ze pomoże,zobaczymy. Dom ocieplony 15 cm+solbet 24, poddasze wełna25cm,podłoga na gruncie ocieplona 2x5, okna drewniane.Proszę o pomoc w ustawieniu pieca LING DUO 25 kw.na temp. dodatnia i ujemne, będę wdzięczny.WIELKIE DZIĘKI. Pozdrowienia dla ziomków ,Wytrwałości w paleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dzięki za informacje o zakupie węgla. Też słyszałem o ekogroszku czeskim. Zaczynam palić po raz pierwszy i nie chcę eksperymentować, Mam pieklorza dałem w workach 870 z dowozem.Proszę o poradę jak ustawći piec, to jest dla mnie czarna magia.Instalator mówi ze pomoże,zobaczymy. Dom ocieplony 15 cm+solbet 24, poddasze wełna25cm,podłoga na gruncie ocieplona 2x5, okna drewniane.Proszę o pomoc w ustawieniu pieca LING DUO 25 kw.na temp. dodatnia i ujemne, będę wdzięczny.WIELKIE DZIĘKI. Pozdrowienia dla ziomków ,Wytrwałości w paleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dzięki za informacje o zakupie węgla. Też słyszałem o ekogroszku czeskim. Zaczynam palić po raz pierwszy i nie chcę eksperymentować, Mam pieklorza dałem w workach 870 z dowozem.Proszę o poradę jak ustawći piec, to jest dla mnie czarna magia.Instalator mówi ze pomoże,zobaczymy. Dom ocieplony 15 cm+solbet 24, poddasze wełna25cm,podłoga na gruncie ocieplona 2x5, okna drewniane.Proszę o pomoc w ustawieniu pieca LING DUO 25 kw.na temp. dodatnia i ujemne, będę wdzięczny.WIELKIE DZIĘKI. Pozdrowienia dla ziomków ,Wytrwałości w paleniu

a gdzie ten pieklorz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Palę od trzech lat czeskim eko-groszkiem. Jestem bardzo zadowolony. Próbowałem inne; m.in. retopal, pieklorz, Katowicka Kompania Węglowa. Katowicki też jest dobry, ale drogi.

Mam pomysł: zakupujemy 25 ton groszku czeskiego, znam bezpośredniego dostawcę. Cena 381 zł brutto z dowozem do Bydgoszczy. Termin na styczeń. Ja wziąłbym z tego 5 ton. Potrzebuję jeszcze chętnych na 20 ton. Proszę o zgłoszenia. Pomogę ustawić piec, z którym początkowo też miałem problemy po zastosowaniu tego e-groszku. Dzisij robię to z "zamkniętymi oczami".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem zainteresowany propozycją.Nie mama przkenania do czeskiego eko, Ale spróbuje, Mieszkam okol 20 km od Bydgoszczy. Dojazd tylko Małym pojazdem.TIR wykluczony.Pozdrowienia

Witam. Całe 25 ton rozładowane byłoby w Łochowie (mogą być inne propozycje) i każdy z uczestników dowozi sobie na miejsce we własnym zakresie. Jaka ilość Ciebie interesuje? bo muszę rozdzielić 25 ton. Pozdrawiam.

 

Odpowiedź dla MIKO: groszek jest luzem. Przykładowe ustawienie pieca:

temp. zadana -53 st.C

czas pracy podajnika -14 sek.

czas przerwy podajnika -45 sek.

pompa CO i CWU -załączenie -54 st.C

histereza -2 st.C

szybkość nadmuchu -03 (średnia) -ustawić indywidualnie (zależy od typu pieca) -obserwując proces spalania

przerwa przepalania -5 min.

Bardzo ważne: temp. włączenia pompy powinna być minimanie wyższa od temp. zadananej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdecydowałam się w zeszłym roku na zakup czeskiego ekogroszku. Koszmar!!! Wszystko co włożyłam do pieca wyciągałam tę samą ilość, tylko jako jedną wielką bryłę szlaki. Mało tego jak przyszły największe mrozy to się okazało, że piec nie był w stanie utrzymać zadanej temperatury, dusił się i temperatura spadała poniżej 25 stopni. Nie pomogły nawet liczne zmiany ustawień pieca. Dlatego nigdy więcej oszczędzania. Kupiłam Pieklorz workowany i to był strzał w 10. Niestety mój dostawca wycofał się z dalszej sprzedaży, dlatego poszukuję solidnego źródła. Proszę o namiary na jakiegoś sprawdzonego dostawcę. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.