Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brotje WHBS 22 - nie wyłącza się


BartekJot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni zauważyłem, że mój piec nie reaguje na regulator pokojowy. W zasadzie przestał się wyłączać. Grzeje cały czas. 
Po wyjęciu wtyczki i ponownym uruchomieniu, przez jakiś czas chodzi tylko pompa c.o. ale po chwili odpala się piec.

Obecnie jest w trybie zima.  

CWU z pieca podłączone jest do pompy ciepła (powietrze - powietrze ).  W zasadzie nawet nie wiem po co. Bo nie mam pojęcia kiedy i jak to wpływa na pompę.

Nadmienię iż podłączony mam podłączony czujnik temperatury zewnętrznej (może to ma jakieś znaczenie?).

Proszę  o pomoc. Bo nie wypłacę się za gaz  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konradob napisał:

witam.

A jaki masz ustawiony w piecu wpływ temperatury pomieszczeń. Jest to chyba program 710.

U mnie jest to 85% tak zalecił mi instalator.

Witam,

A jak sprawdzić parametry o których piszesz. Czy trzeba wejść do jakiegoś menu serwisowego? Może jest gdzieś opisana procedura?

Posiadam WHBS 22 lecz instalator nie wspomniał ani słowa o możliwości zmian programów.

Posiadam czujnik pogodowy, który był w komplecie z kotłem.

Bardzo proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie wygląda to tak ; na sterowniku pieca naciskam ,,OK" a następnie przytrzymuje przycisk ,, i " i trzymam aż pokaże się kolejne menu , idę do zakładki - specjalista i tam szukam obieg 1 CO - w tym menu szukam - Wpływ temperatury pomieszczeń i tam ustawiam w procentach wpływ temperatury w pomieszczeniu na sterowanie obiegiem CO. Nie wiem jak jest u ciebie bo masz inny sterownik, ale może uda ci się coś znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w WHBS 22 nie ma możliwości nic zmienić. Kocioł pracuje na stałych parametrach ustawionych przez producenta. Jedyna regulacja jaka istnieje przy współpracy z pogodówką, to regulacja temperatury pomieszczenia. Zmiana temperatury związana jest prawdopodobnie że zmianą krzywej grzewczej, ale nie nożna jej podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sterownik Salus RT310i Wi-Fi, lecz jest on ustawiony wysoko ( 24 stopnie ) by kocioł się nie wyłączał. Używany jest tylko wtedy, gdy wyjeżdżam z domu i w momencie powrotu mogę przez aplikację włączyć kocioł i podnieść temperaturę. Na co dzień kociołek współpracuje tylko z pogodówką.

Pisząc wcześniej o regulacji temperatury w pomieszczeniu, miałem na myśli regulacje "pokrętłem" na kociołku którym się ustawia temperaturę zasilania wody w c.o., a gdy jest podpięta pogodówką skala zmienia się na zakres od 10 do 30 stopni i jest to regulacja temperatury pomieszczenia. 

W żaden sposób nie ma możliwości podglądu krzywej grzewczej jaką wgrał producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest problem polegający na konfiguracji pieca i sterownika, poczytałem trochę instrukcję od twojego pieca i opisany przez ciebie problem wskazuje właśnie taki efekt.

Sprawdź jeszcze czy masz ustawiona taką samą temperaturę komfortową na piecu i w sterowniku. U mnie piec też jest połączony z pompa ciepła typu powietrze woda, jeśli chcę by woda  ( CWU )  była grzana przez pompę ciepła  wyłączam funkcje grzania wody na piecu gazowym. ustaw takie same parametry na piecu i w sterowniku a następnie zaprogramuj sterownik pokojowy pod katem temperatur jakie chcesz uzyskać. 

Edytowane przez konradob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.