Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy piec (podłogówka+grzejniki)


RP1982

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem szczęśliwym użytkownikiem pieca Immegras Xictrix. 10 lat w domu 150m2 - zero niespodziewanej awarii. Co roku serwis. Kilka drobnych napraw.

Obecnie w nowym budynku (jednorodzinny, wolnostojący) potrzebuję dobrać piec z zasobnikiem. Dom 200m2. Klasyczna rodzina 2+2. Na dole podłogówka (kaloryfer w garażu), na górze kaloryfery.

Problem polega na tym, że projekt zakłada instalację kotła w łazience i na cały zestaw mam powierzchnię o gł.60cm, szer.80cm i wys. 260cm.

Proszę o sugestie:

1. Czy jest to fizycznie/ technicznie możliwe (piec, zasobnik, rozdzielacz jeden na drugim?)

2. Czy muszę wejść w droższe zintegorwane stojące

3. Vaillant i Junkers jakoś mi mentalnie nie pasuje - mam wrażenie, że 30% ceny to marka. Immergas znam a hydraulik poleca Termet: "w środku jest i tak to samo", "każdy się może zepsuć", "trzeba serwisować i będzie działać"

pozrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać kotła który obsługuje dwa obiegi grzewcze .O ile zawsze polecam Termeta do instalacji typu sama podlogowka lub same grzejniki to do instalacji mieszanej już nie.Podobnie rzecz się ma z immergasem w obu przypadkach potrzebujesz dedykowany przez producenta divicon który nie do końca się sprawdza i kosztuje tyle co sam kociol.Jednak radziłbym w tej sytuacji pochylić się nad Junkersem czy Vaillantem Tak czy inaczej będziesz potrzebował sprzęgła hydraulicznego.Wg.mnie instalacja mieszana w nowo budowanym budynku to błąd.No i jak masz mało miejsca to pozostaje opcja kotła zintegrowanego z zasobnikiem czyli tzw lodowka

Edytowane przez Grundfos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A czy możesz rozwinąć ten błąd? :)

"Wg.mnie instalacja mieszana w nowo budowanym budynku to błąd" - chodzi o łączenie grzejników z podłogówką?

Nie upieram się przy tym łączeniu/mieszaniu. Sprzęgło hydr kojarzy mi się z awarią. Generalnie każda komplikacja to dodatkowe elementy i dodatkowa podatność na awarię. Jestem za prostymi rozwiązaniami.

Mam tylko obawy co do podłogówki w całym domu, że jej bezwładność jest zbyt duża i "na szybko" w danym pokoju nie można "podkręcić" i jeden syn bedzie chciał 19 st a drugi 22.

Czy robić sterowanie góra/dół albo dół/pokoje góra? To dodatkowe urządzenia (mam mało miejsca) ?

Nie mam doświadczeń z podłogówką i nie znam nikogo kto ma. Jak wszędzie podłogówka to co w garażu i spiżarni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.