Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektor bezcisnieniowy


master228

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeprowadziło mnie na to forum google, ponieważ mam problem z korektorem słonecznym bez ciśnieniowym. Mianowicie zakupiłem taki kolektor firmy Sanko, wraz ze zbiorniczkiem wyrownawczym i kontrolerem. Niestety hydraulik do którego zwróciłem się o podłączenie kompletnie zgłupiał i nie ma zielonego pojęcia jak to wpiąć do instalacji. Niby wszystko jasne wszystko wiemy. Ale kolektor jest umiesiony w górę jakieś dwa metry nad ziemią, rury będą musialy iść w dół przez kotłownie, a następnie woda musi być podana do gory, moje pytanie jest takie, jak wymusić obieg tej wody żeby dała radę polecieć w górę i róż prowadzić się po kranach. Z tego co czytałem to jeśli kolektor jest ustawiony na poziomie zero to musi zostać zastosowana pompa obiegową do wody gorącej. Ale co to za pompa? Ktoś jest mi wstanie doradzić jaka pompa wybrać lub naświetlić mi temat jak to mądrze zrobić żeby wszystko miało sens. Może wydaje się to banalne ale jestem hydraulicznym laikiem, no poza zmiana uszczelek w krainie.. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.