Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec?


kiuba83

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież komentarz był w moim poprzednim poście, 

Jak kolega idzie do sklepu i prosi o ofertę na kocioł to trzeba podać coś więcej z wymagań a nie dajcie ofertę ,a  inni coś z tego "ulepią"

Na takie zakupy idzie się z wykazem od projektanta albo od dobrego hydraulika do którego ma się zaufanie i po prostu zamawia.

Kocioł o mocy XX, z modulacją do 12%, z obsługą w obiegów grzewczych - grzejnik i podłoga - podłogi więcej. 

Bojler na YYY l wody , gdyż będzie Z mieszkańców.

Dodatkowo preferowałbym producenta UUU gdyż w mojej okolicy są dobre serwisy tych kotłów.

Gaz to delikatna rzecz, jak spieprzysz instalację kotłowni to koszty eksploatacji cię zjedzą. 

Sprzedawcy się na doborze mało co znają, dają albo to co mają na sklepie albo to na czym najwięcej zarabiają, w kwestiach technicznych są przeważnie mocno zieloni.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, sprzedawcy dają to co chcą. Widać na moich ofertach. Jeden takie, drugi inne.

Hydraulik jest okej, ale nie zna nowości. Dlatego pytam Was i proszę o pomoc.

5 osob w domy (3 dzieci). Myśle, że 120L styknie. Prosta instalacja. Jeden rozdzielacz i już. Pisałem wyżej.

Co byście mi zaproponowali z tych wyżej? Pytam Wy jako ludzie na forum z doświadczeniem.Spodziewam się zdania: kup detricha bo ma palnik ze złota i jest okej. Wymiana modułów gdyby się popsuło to czy tamto. Sprawnosc wysoka i jest okej. Kup może Termet bo lepszy niż mcx seria dietrich. Beretta i mcx dietrich to piece raczej inwestycyjne, nizsza półka. Zrób ze zbiornikiem takim i połącz tak. Proszę o poradę, tylko. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiuba83 napisał:

Co byście mi zaproponowali z tych wyżej? Pytam Wy jako ludzie na forum z doświadczeniem

Żadnego z tych kotłów nie zaproponuję, ani na żadnym nie zrobię prawidłowej instalacji

Ale kolega ma już wyrobione zdanie  w stylu 

1 godzinę temu, kiuba83 napisał:

Prosta instalacja. Jeden rozdzielacz i już.

Więc o czym tu dyskutować czy doradzać.

Ponumeruj kotły z oferty i rzucaj kostką ilość oczek będzie twoim wyborem, jak wszystkie kiepskim

1 godzinę temu, kiuba83 napisał:

Proszę o poradę, tylko.

Dostałeś ją wyżej

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.