Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sklejanie się miału


awium

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim, 

Mam problem jak w temacie w zasobniku "skleja" mi sie miał co powoduje że nie ma jak go podać do paleniska i trzeba często do kotłowni schodzić i to kontrolować i ręcznie podawać go do slimaka. Czy jest jakiś sposób na to? Miał jest raczej suchy może nie suchy jak pieprz ale woda się z niego nie leje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest nawet sprawdzony osobiście wibrator elektryczny przykręcony do kosza. Jest tylko jeden problem "akustyczny" który nie przeszkadzał; kotłownia była wolnostojąca. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, awium napisał:

Miał jest raczej suchy może nie suchy jak pieprz ale woda się z niego nie leje. 

Witam.

Raczej..... jak tak piszesz to znaczy ze mokry... wysusz to po pierwsze , a pomaga bardzo skutecznie domieszka ekogroszku np. 4:1 .

Proporcję dobierz sam bo będziesz widział, ......ale miał też zależy jaki .....

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 5.01.2020 o 18:57, YaroXylen napisał:

Witam.

Raczej..... jak tak piszesz to znaczy ze mokry... wysusz to po pierwsze , a pomaga bardzo skutecznie domieszka ekogroszku np. 4:1 .

Proporcję dobierz sam bo będziesz widział, ......ale miał też zależy jaki .....

Pozdrawiam. Yaro

W zupełności pomógł ten właśnie sposób mieszanie z groszkiem US do suszenie miału, natomiast nie umiem sobie poradzić z ustawieniami pieca bo albo mam za dużo węgla nie spalonego w popielniku albo mam tak jak teraz duże spieki. Aktualnie mam takie nastawy:

Zadana co:60

Zadana cwu:45

Czas podawania:12

Przerwa podawania:162

Sila nadmuchu:6

Tryb pracy: pompu rownolegle

Przerwa podtrzymania:30minut

Zawor trujdrozny ustawiony jest na: 3 w skali od 1 do 10

Histereza kotla: 3

Histereza cwu: 2

 

1580762232164234485701418881626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.