Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KIPI - jak ustawić by non stop palił


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie .

Palnik KIP 20 kw I - jak ustawić by non stop działał na małych mocach  i nie wygaszał się , aby dopiero podnosił moc jak salus "da znać" że temp spadła to podwyższa temp. . W tej chwili wszystko działa na czujniku pokojowym SALUS [spada temp to się włancza  i wyłancza przy zadanej temp.] i ecomax 350?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie standard tak dobrać histerezy h1 i h2 oraz progi mocy, aby kocioł zbliżał się do temp zadanej, ale nie dał rady jej przekroczyć. Dodatkowo można obniżyć temp mieszacza od termostatu o kilka stopni. Wtedy będzie pracował w granicach temp zadanej, a jak będzie trzeba podgrzać pomieszczenia to podniesie temp na mieszaczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, dałem w trym standard wyłączyłem salusa przy ecomaxie , i nie włącza mi się palnik , dopiero jak przerzucę w menu na ruszt i z powrotem  pellet  to się włącza i rozpala,  gdzie za chwilę się wygasza i przechodzi w postój . Temperatury piec jeszcze nie osiągnął .

1.Nie wiem jak z tego wybrnąć by piec dalej kontynuował prace ?

 

Powiększyłem metraż  ogrzewania a mam kocioł 15 kw i jak przestawiałem na 24 kw zobaczyłem że szybciej dochodzi do zadanej temperatury i dlatego drugie pytanie

2. palnik kipi 20 kw zauważyłem możliwość ustawienia na 24 kw czy ustawiając takie ustawienie z palnikiem się coś dzieje złego osiąga taką moc  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.