Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Thelia Condens AS 18-A wyciek z zasobnika CWU - ciśnienie


Xgabrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie jestem specjalistą w tej sprawie ale niestety mój instalator to jakaś ciapa i nie potrafi tego ogarnąć stąd decyzja że ja się za to wezmę.

Mam zamontowany piec Thelia Condens AS 18-A jednofunkcyjny w domku jednorodzinnym. Dodatkowo zapięty mam zbiornik 140l z Kospela a do tego czujnik temperatury saunier duval. 

Przechodząc do samego problemu to pięć grzeje temperaturę CO bezproblemowo. Ustawiam mu 35-40 i trzyma temperę. 

Niestety przy ustawieniu temperatury wody użytkowej np na 45 to piec grzeje do wyższej temperatury niż jest zadana. Wnioskuję to po tym że na zasobniku pokazuje 60 stopni a wchodząc w kody pieca widzę że wg niego woda ma tylko 48 . Różnica znaczącą. Czy można jakoś ustawić pięć żeby szybciej przestał grzać wodę ?

Najważniejszym problemem jest wysokie ciśnienie wody w zasobniku. Na wyjściu z zasobnika ma ponad 6/7 zamyka licznik. Woda leje się z zaworu bezpieczeństwa i zalewa mi kotłownie. Pytanie co mogę zrobić żeby pozbyć się tego problemu ? Można jakoś wyregulować piec żeby grzał mniejsza mocą ??

 

Prośba o pomoc i ewentualne wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak naczynia przeponowego i zaworu zwrotnego na obiegu wody zasilającej kocioł powoduje wzrost ciśnienia w instalacji

A przegrzewanie to może coś nie tak z elektroniką, czujnikiem w bojlerze lub nastawami wybiegu pompy.

Ustaw grzanie CW na inną temp na przykład na  40C i powiedz jaki jest efekt takiego grzania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. 

Czyli nie obejdzie się bez zaworu zwrotnego i naczynia przeponowego ?

Mógłbyś mi podlinkowac jakie sprawdzone zawory i naczynie?. Chciałbym mieć ten temat za sobą i spać w nocy spokojnie że mnie nie zaleje ;)

Czy jesteś w stanie mi napisać jakie wartości powinienem mieć ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. 

Czyli nie obejdzie się bez naczynia przeponowego ?

Zawor zwrotny jest za licznikem wody i jest zawor zwrotny przy bojlerze.

Mógłbyś mi podlinkowac jakie sprawdzone naczynie?. Chciałbym mieć ten temat za sobą i spać w nocy spokojnie że mnie nie zaleje ;)

Czy jesteś w stanie mi napisać jakie wartości powinienem mieć ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie o pojemności 12l , z ciśnieniem dopuszczalnym do 10bar i atestem do pracy w instalacji wody pitnej.np takie  https://allegro.pl/oferta/naczynie-wzbiorcze-przeponowe-c-w-u-12-l-10-bar-8736869587

Najważniejszy jest ten atest przed zakupem pytaj o niego.

Ciśnienie w nim ustaw na około 4 bar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.