Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas eolo star plus tybox


Kandt

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkanie 65m2, sterownik tybox w największym i najchlodniejszym pomieszczeniu, termostaty na kaloryferach. Ustawienie pieca co 50stopni, woda ciepła 38 stopni. Na sterownik 20,5 stopnia, termostat w pokojach na 3, w tym największym na 5. Ustawienia za radą serwisu sprzed roku. Obecnie pięć załącza się dosłownie co kilka minut, głośno chodzi jakby wiatrak w nim? W pokoju że sterownikiem jest max 20.4 stopnia, nawet jak podkrece temp. Do 21 to nigdy do niej nie dogrzewa. Serwis możliwy dopiero po nowym roku, bo nie ma wolnych terminów. Może ktoś podpowie co zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do tak dużego kotła, macie chyba za małą  pojemność instalacji c.o. Ja w zeszłym roku przeszedłem na gaz i zamontowałem najmniejszy kocioł z możliwych Immergas 12 kW w domu 100 m2. Wymieniłem też grzejniki na trochę większe i mam ustawiony kocioł na 42 stopnie żeby możliwie jak najdłużej grzał. Tybox na tą chwilę ustawiony na 23 st. non stop, histereza 0,2 st. Na tych ustawieniach i przy temp. na zewnątrz 2 st., załącza się na około 35 min. i dogrzewa do zadanej temp. Próbowałem zejść z temperaturą kotła poniżej 40 stopni, ale zaczął głupieć, więc ustawiłem optymalnie 42 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.