Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawy problem


ozman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Strop nad poddaszem nieużytkowym (graty na strychu) zbudowany jest następująco : plyta G-K, folia paroizolacyjna, wełna z rolki pomiędzy jętkami grubość 15cm, deski jako podłoga. Całość 60m2.

Dodatkowo dach między krokwiami jest zaizolowany wełną 15cm.

 

Chce ocieplić strop. Problem w tym że nie chce zrywać deswk bo są mocno wbite. Do tego na podłodze z desek jest przeprowadzona sieć rur od rekuperacji.

 

1.Czy mogę położyć na tych deskach dodatkowo wełnę 15cm - czy te deski wtedy nie zbutwieją?

2. Chce chodzić po poddaszu do rekuperatora i wylazu dachowego. Jak zbudować ścieżki? Mogę wnieść na poddasze tyle co wniose przez schody opuszczane więc długie legary odpadaja. Może zrobić ścieżki z EPS100,

3. Na deskach na poddaszu są położone rury od rekuperacji i ciężko będzie te deski zrywać. Co zastosować żeby przykryć całą podłogę  z rurami? styropian odpada bo nie przykrywa szczelnie sieci rur. Może wełna albo granulat? Ale co z chodzeniem?

4. Jak dam granulat styropianowy to czy nie pojawi się problem wilgoci?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ozman napisał:

1.Czy mogę położyć na tych deskach dodatkowo wełnę 15cm - czy te deski wtedy nie zbutwieją?

Tak-nie zbutwieją,ale

10 minut temu, ozman napisał:

Chce chodzić po poddaszu do rekuperatora i wylazu dachowego

Ze względu,że być może będą tam graty a nawet jeżeli nie,ale poddasze będziesz użytkował to nalażałoby przykryć czymś tą wełnę i powoli staje się to mało ekonomiczne.Wełna strasznie dusi-szczególnie latem.

Co do dalszej części to faktycznie warto poszukać czegoś w granulacie-perlit,celuloza czy coś innego.

Ścieżki według mnie dobrze wymyśliłeś,styro do podłogi i na to jakąś płytę drewnianą 18mm-myśle,że nawet 12mm wystarczy.

Zastanawiam się czy w ogóle to ocieplenie jest uzasadnione ekonomicznie.Nie patrzeć masz już 15cm wełny a i strych nie powiniem być zimny przy kolejnych 15cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ozman napisał:

 

2. Chce chodzić po poddaszu do rekuperatora i wylazu dachowego. Jak zbudować ścieżki?

 

 

 

Dziś po południu zrobię fotke i zobaczysz moją ścieżkę, bo też musialem mieć możliwość dojścia do zbiornika wyrównawczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze w skrócie. 

Na składzie kupiłem krokwie ( jak dobrze pamiętam to( 8/20). Poprosiłem aby pocieli mi ją na kawałki po 25cm (wełna u mnie 20cm). Do każdego klocka przykrecilem po dwa kątowniki. Klocki dokręcilem do krokwi ( w Twoim przypadku deski) i na to płyta OSB 22mm przeciętna na pół z długości. Można tańczyć. 

Screenshot_2019-11-19-14-55-04-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.