Skocz do zawartości
IGNOROWANY

duże wahania czujnika temperatury zew. na ST 555P


mariuszwoj

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko co jest przyczyną dużego skoku czujnika zewnętrznego tzw. pogodynki w sterowniku ST 555P.

Na wyświetlaczu skacze od np. 0 do 60 st. i różnie,  maleje , podnosi się czy znowu spada np do -20. 

 Albo jest tak ze w sterowniku widać tylko kreski jakby był podłączony a nie odczytywał. 

Czy jest to wina czujnika , oprogramowania w Techu, czy też kabla a konkretnie żyły (mam 1 mm).

I jeszcze na dodatek wyskoczył mi Błąd C1 na piecu. 

Ma ktoś jakiś pomysł lub coś podobnego się wydarzyło........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik.
Podmień go z innym.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko mnie to troch dziwi, bo piec nowy, wszystko nowe pierwsze dwa dni palenia i takie problemy, przy tym czujniku nie mogę tez ustawić zaworu 4 drogowego. Chociaż nie jestem pewny czy dobrze działa sterownik elektroniczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie co do zaworu 4 drogowego jeżeli jest otwarty na 100% czyli cały zawór ma przepust na ogrzewanie domu       ( bo u mnie 100% to przepływ na piec a nie na dom).

I tu mam problem jak powinien się otwierać zawór poprzez sterownik elektryczny, czy 100% to zamknięty na piec czy otwarty na dom.

A zaznaczę ze piec się rozgrzał do zadanej temperatury np. 65 stopni i z pozycji 10% otwarcia , otwierał się na 100% i już woda nie szła na grzejniki i podłogówkę tylko obieg zamknięty  się obił. 

Co jest przyczyną , może ktoś podrzuci pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może prościej będzie jeśli wszystko jest nowe wezwać serwis kotła,instalatora i zgłosić te problemy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko czy serwis sas sprawdzi np. czy jest dobrze zamontowany zawór 4 drogowy i czy w dobrą stronę się obraca. Spróbuje zadzwonić i pogadać z serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.