Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Expert PID Dyynamic 4D - nieprawidłowe przeliczanie czasu


xetoc90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około 4 lat posiadam piec Galmet KWP16 z sterwonikiem Expert pid dynamic 4d (ver 3.1.19a).
Od dwóch lat mam problem z paleniem. Na dworze około 15oC, rozpalam w piecu i piec ledwo uzyskuje 48oC po 3 godzinach rozpalania. Gdy już uzyska te 48oC temperatura zaczyna falować - raz ma te 48 za chwile spada do prawie 44 i spowrotem kotłuje do 48 i znowu spada. Piec jako zadana temp ma ustawione 55oC, ale nie potrafi jej uzyskać. Probowalem roznymi ustawieniami i nadal nic. Dodam ze gdy wejde w usatwienia i ustawie prawidlowa date i godzine to po 15 minutach zegar spoznia sie juz o 4 minuty. Doszedlem do wniosku ze sterownik ma problem z odliczaniem czasu przez co nie potrafi odpowiednio dawkowac podawania/przerw. Czasami pomaga tzw reset czyli wylaczenie z pradu i po kilku minutach podlaczenie spowrotem. Wtedy przez jakis czas dziala prawidlowo.
I tu moje pytanie - czy macie jakies pomysly typu czy walniety jest sterownik, czujnik temperatury czy moze aktualizacja oprogramowania (jest to wgl mozliwe?) ?
Dodaje zdjecie z paleniska w trakcie rozpalania.

IMG_20190920_181813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Rozumiem ze sterownik jest juz po gwarancji, od najtanszej opcji

 

Sprawdz czy jest w sterowniku na plytce bateryjka, jesli jest i mozliwy jest jej demontaz to wymien, teoretycznie jesli jest prad to bateryjka nie ma wplywu na dzialanie zegara, jest

 

Wyslij sterownik na serwis moze cos sie zepsulo np. timer, ja ostatnio mialem zwarcie od paneli bo mam 2 i sterownik dzialal ale na panelach nic nie bylo widac, grzal wode i instalcje

 

 

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold jade caly czas na tych samych ustawieniach. Glownie chodzi o to ze sterownik nie trzyma prawidlowo godziny. I moim zdaniem to jest powodem jego zlych obliczen pracujac w trybie automatycznym. Dlatego zle rozpala. Dodaje zdjecia dmuchawy i ustawien. Dmuchawa uchylona 2-3cm. Moim zdaniem cos nie tak z sterownikiem

#Edit - komin o twarty na maksa

IMG_20190920_181826.jpg

IMG_20190920_181839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A palnik miał przegląd przez ten czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.