Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec górnego spalania wysoki ogień


jadzia-jadzia

Rekomendowane odpowiedzi

gdy chciałam grzać wodę piecem to miałam tak:  Ustawione bez priorytetów - wszystkie pompy jednocześnie - oczywiście w zależności od temperatury. tj. załączenie grzejników 45, podłogówka zaczyna się mieszać i krążyć przy 50, minimalna temperatura cwu 35 - max 50, temperatura pieca max 50. I chodzi mi o to, że piec ma np 55st (czyli już więcej o 5 od maxymalnej), a ciągle dmuchawa dmucha i nagrzewa piec, bo bojler nie osiągnął jeszcze swoich 50st.

 

ps. CD nie miałam, wzięłam karteczkę i na trytkę spięłam :-) w sumie to jak dmuchawa dmucha to karteczka trzyma się sama, ale jak nie dmuchała to mi karteczka spadała :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ,ja nie grzeje CWU kotłem,ale u Ciebie wszystko wygląda na Ok. Kocioł musi mieć wyższą temperaturę od tej do której nagrzewasz bojler bo musi w miarę szybko dogrzac ubytek. Różnica może wynosić kilka stopni. Jeżeli instalator dobrze ustawił ,to cały czas masz aktywne zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła, które musi zadziałać wyłączając wentylator.

Ostatecznie zawsze możesz obniżyć maksymalną temperaturę CWU o 2-3 stopnie .

Powinnaś dokładnie i szczegółowo zapoznać się z instrukcją sterownika . Wówczas możesz testować różne ustawienia. Każdy sterownik działa trochę inaczej i trudno coś na odległość doradzać nie widząc tego w realu. Ale gdy nabierzesz wiedzy i doświadczenia, wszystko będzie prostsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że wszystko działa już poprawnie. Obniżyłam temperaturę bojlera na sterowniku i jest ok. Korci mnie tylko żeby zagmerać w ustawieniach serwisowych sterownika. Jest opcja, że się sam zresetował ? Coś za bardzo słyszę dmuchawę.

Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się raczej nie zresetuje:) Jeżeli możesz wejść w menu serwisowe to sprawdzić nie zaszkodzi. Czasem mamy subiektywne odczucia a stwierdzenie faktów naocznie pomaga wyjść z urojonych odczuc:)

A pisząc poważnie, jeśli stwierdziłas że obroty są za duże, to zawsze można wklepać zmianę. Pamiętaj tylko aby sobie  zapisać jaka była nastawa przed zmianą, ot tak dla porządku. W moim sterowniku tak robię bo nawet wracając do ustawień fabrycznych, nie wszystkie się resetuja. Mam taką ściąge w razie "W" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.