Skocz do zawartości
ajslamar

Dobór kotła Podlaczenie sterownika tech do pieca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos podpowie jak podlaczyc pod sterownik pieca Tigra sterownik zaworu czterodrogowego tech st-431? Z st431 wychodzi kabel rs taki jak telefoniczny a do sterownika tigra wtykany jest jack czincz 

IMG_20190817_151339-864x1152.jpg

IMG_20190817_151349-864x1152.jpg

IMG_20190817_151358-864x1152.jpg

IMG_20190817_151421-864x1152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są dwa niezależne sterowniki. Sterownik Tech-a obsługuje zawory 3D i 4D.

Co kolega chce uzyskać łączą je ze sobą ?

Każdy z nich powinien mieć niezależny zestaw czujników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to ja sie na tym nie znam. Czytalem ze sterownik tech może pracowac jako urządzenie nadrzędne i jako podrzedne. Montowal mi to hydraulik i z jego relacji rozumiem ze sterownik tech ma byc podpiety czytaj podzrzedny wobec sterownika pieca co a tam sa inne wejscia o czym pisalem wszesniej. Byc moze hydraulik sam nie wie . Instalacje mam rozdzielona na odwody podłączone poprzez kolektor z grupa pompowa do podlogowki oraz przez rozdzielacz do grzejnikow ( w sypialniach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Aer
      Witam,
      Pewnie takich postów było milion, ale mimo tego będę wdzięczny za pomoc.
      Chce wymienić kocioł w swoim domu.
      Obecnie posiadam kocioł Sas Eco na groszek 24kw.
      Dom powierzchnia grzewcza 160 m2 + Garaż i pomieszczenie gospodarcze 20m2
      Instalacja jest nowa. Pięcioletnia.
      Dom częściowo w ogrzewaniu podłogowym.
      Obecnie do kotła posiadam sterowniki i regulatory pokojowe. Chciałbym je wykorzystać przy kotle gazowym.
      Poszukuje kotła gazowego który będzie zarazem podgrzewał wodę użytkową. 
      Rodzina 4 osobowa. Dom piętrowy. Ocieplony.
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Wiktor626
      Proszę doświadczonych Forumowiczów o doradztwo w doborze kotła. Głównym paliwem w moim przypadku jest drewno które w mojej okolicy jest tanie.
    • Przez wesolymaniek
      Witam Was ponownie dawno juz tutaj nie zabierałem głosu bo nie lubie pisac aby pisac. Potrzebuje Waszej pomocy bo sklepowi doradcy sa mało niezalezni....a wiec do rzeczy potrzebuje kupic dla moojej mamy piec do poniemieckiego domu bo na wiosne zaczal przeciekac i juz na dobre sie rozsypywac piec ogniwo na wegiel  zwykly bez zadnej nawet elektroniki nawet nie bylo nadmuchu rocznik chyba 2002 o mocy 20 kW bo dom ma ok 200m2 jest ocieplony ale nie wszystkie okna sa PCV i instalacja cala jest stara na gubych rurach grzejniki zeliwne nawet takie wysokie i na strychu jest naczynie zbiorcze typ otwarty duzy baniak z przykrywa. Moje pytanko w jaki piec isc  i jaka moc ewnetualnie firma bo niestety do lata juz nie idzie wiec dlatego pisze ze pilne .....czekam na Wasze sugestie .pozdrawiam Mariusz. ps jakby sie przydało to dom w Zabkowicach Slaskich dolnoslaskie
    • Przez robertniew
      Witam - mam dylemat z wyborem pieca:
      BLACKSTAR + 12kW
      ARTEL 16 A
      THERMOROSSI COMPACT S13
      PELLUX COMPACT 12kW
      Proszę o pomoc :( najtaniej wychodzi PELLUX i ARTEL i własnie ARTEL wyglada ciekawie ale nic o nim nie wiem
    • Przez dobromisia
      Ok Panowie, potrzebuję pomocy, choć "blondynką z kawałów" nie jestem. Im więcej zagłębiam się w temat, tym więcej wiem, ale gorzej z decyzją.
      Dom w zabudowie szeregowej - środkowy
      - metraż dół 145mkw ( podłogówka + mały grzejnik w łazience ) przeznaczona pod gabinety kosmetyczne, znikome zużycie wody
      - metraż góra 190mkw (grzejniki) - puste teraz , w przyszłości pod najem.
      Czyli 2 obiegi. Dół zrobiony miesiąc temu, więc musze zmienić piec. Na ten moment wisi jeszcze stary.
      Wybór padł na gazowy, jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem cwu ok 150l. 
      Dostępność firm w mieście: Veissman, Vaillant, Buderus, Junkers, Bosch, Tekla, Thermagen, Beretta, Brotje, KOŁTON, HKS LAZAR,  MPM Projekt, Defro, Dietrich i pewnie więcej. Z serwisem nie powinno być problemów. Hydraulik wiedzę ma, ale też współpracuje z jedną z hurtowni, więc sugeruje to, co tam się sprzedaje. Oczywiście, w każdej hurtowni to samo. Osobiście na 90% zdecydowana jestem na Buderus Logamax 172i =35h = cena za sam piec 8900zł + zasobnik wody Kospel za 1100zł ( nie widzę sensu przepłacać za markę)
      https://kociolgrzejnik.pl/pl/p/Kociol-gazowy-kondensacyjny-jednofunkcyjny-Buderus-GB-172i-35H-Czarny/2335
      https://www.bridom.pl/kospel-sw-termo-max-140?gclid=EAIaIQobChMInYu0rrG65AIVT-aaCh26Xgs2EAQYASABEgITavD_BwE
      I teraz to co dla mnie ważne:
      - niezawodność, łatwość obsługi, części nie za miliony monet ( np, gdy coś się zepsuje, to, żeby nie wymieniać np całego palnika, tylko zużytą faktycznie część)
      - przyzwoite zużycie gazu, czyli wydajność pieca ( wiem, że to zależy również od instalacji i ustawień pieca, ocieplenia, etc)
      - cena 
      Proszę o sugestię , gdyż chętnie zapłacę mniej za piec, moje max to 9000zł .
      Dziękuję ślicznie :)
      PS Gdyby Panowie byli łaskawi rzucić okiem jeszcze na mój wątek w kotłach z podajnikiem, to już w ogóle byłabym przeszczęśliwa :)

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.