Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji C.O.


Sagem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie zmian w swojej instalacji C.O. W chcwili obecnej system pracuje w układzie zamknietym, oczywiscie znajdują sie tam zawory bezpieczeństwa, naczynia przeponowe itp. Ale chce kupic piec CO z podajnikiem. Od producenta wiem, ze aby w razie wypadku została uznana gwarancja to piec musi pracowac w układzie otwartym (dozwolne jest zastosowanie wymiennika ciepla - tak jak na rys). Rysunek oczywiscie "pogladowy"

 

Chcialem sie Was zapyac co sadzicie o takim rozwianiu jakie narysowałem? Czy bedzie to działac? Czy powinienm zastosowac dodatkowo zawor czterodrogowy i inny osprzet??

 

Ew. wiem tez ze mozna uzyc wężownicy schładzającej i wtedy kocioł moze pracować w układzie zamknietym, ale niestety nie wiem zbyt duzo na ten temat. dlatego prosze - moze ktos cos powie wiecej,

 

post-498-1196164689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kolego, a po co Tobie w układzie tym wymiennik? Skoro nic nie podłączasz co może pracować tylko w instalacji z jakimś ciśnieniem jak np. piec gazowy to proponuję zrezygnować z wymiennika, w najwyższym punkcie instalacji zamontować zbiornik wyrównawczy, a zainwestuj zamiast tego w zawor czterodrożny ze sterowaniem pogodowym lub bez pogodówki. Korzyść znacznie większa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam serdecznie. Kolego, a po co Tobie w układzie tym wymiennik? Skoro nic nie podłączasz co może pracować tylko w instalacji z jakimś ciśnieniem jak np. piec gazowy to proponuję zrezygnować z wymiennika, w najwyższym punkcie instalacji zamontować zbiornik wyrównawczy, a zainwestuj zamiast tego w zawor czterodrożny ze sterowaniem pogodowym lub bez pogodówki. Korzyść znacznie większa. Pozdrawiam.

Czy przy montażu układu otwartego trzeba doprowadzac do zbiornika wyrównawnczego rurki z wszystkich grzejników????czy tez tylko z pieca??

Może jakiś link do szczegółowego opisu instalacji otwartej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ciepła to dobre rozwiązanie przy zastosowaniu pieca gazowego z układem zamkniętym i pieca węglowego czy kominka w układze otwartym. Moim zdaniem to jest najzdrowsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Koszt takiego wymiennika z zestawem pompowym, zaworami i śrubunkami to ok 1900zł.

Piec gazowy powninien chodzić na min 0,8 bar, ponizej tej wartości tracimy gwarancje na wymiennik w kotle, równiez pompa szybciej sie zużywa. Kocioł węglowy w układzie zamkniętym jest swego rodzaju bombą...

Schemat przedstawiony jest poprawny.

Co do rurek idących do naczynia to tylko wystarczy z pieca jedna ale o większej średnicy.

Jeżeli pociągniesz prosto z pieca to przy grzejnikach lub w najwyższych punktach na pionach powinny byc odpowietrzniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.