Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ciśnieniem pieca termet


Netiv

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczów.

Mam problem z piecem Termet Miniterm GCO-DP-21-23 mianowicie chodzi o ciśnienie w piecu. Często występuje bład 09 czyli chodzi o nieprawidłowe ciśnienie w piecu. Piec nie chce chodzić ze względu przez ten błąd. Zaobserwowałem że w piecu samo ciśnienie wzrasta do 3.2  a następnie spada. Wczoraj wieczorem na piecu było 0.0 bara a teraz jest 3.0 piec w nocy nie był użytkowany. Teraz te ciśnienie nie chce spaść. Wygląda to tak że na piecu samo ciśnienie się podnosi i spada, nie mam teraz możliwości podgrzania bieżącej wody.

kilka lat temu jak ciśnienie w piecu spadło poniżej 0.5 bara to dobijałem ciśnienie za pomocą zaworu i na wyświetlaczu było widać jak ciśnienie zmienia się podczas napełniania powiedzmy z 0.5 na 0.6 0.7 0.8 itp aż doszedłem do 1.5 bara i przestałem napełniać. Teraz od kilku miesięcy jak ciśnienie spadło poniżej 0.5 bara i jak podwyższałem ciśnienie w piecu na wyświetlaczu nie zmieniała się ilość barów a było słychać jak się napełnia.Jak zakreciłem zawór od napełnienia ciśnienia to powiedzmy po 30 minutach z 0.5 bara pokazywało 0.6 po następnych 30min 0.7 aż tak przez kilka godzin i dochodziło sobie np do 2.5 bara.

Chciałbym się poradzić bo nie wiem co się dzieje z piecem że samo ciśnienie wzrasta jak i spada do 0. 

Opublikowano

Zauważyłem też dzisiaj że jak odłacze piec z gniazdka i pozostawie go na godzine to ciśnienie spada do 1.4 np z 3 barów. Jak piec spowrotem podłącze i nie będe korzystał z niego to po kilkunastu minutach ciśnienie samo wzrasta i pokazuje 3.4 bara.

Proszę o pomoc co to  może być. Pozdrawiam

Opublikowano

Wprawdzie nie znam tego pieca, ale widzę, że nikt nie daje jakichś sugestii więc może dam Ci temat do przemyślenia. Miałem w moim poprzednim piecu kilka razy problem z bardzo słabą reakcją manometru na zmianę ciśnienia w obwodzie. Problemem był kamień osadzający się w otworze o bardzo małej średnicy na wyjściu do tego manometru. Połączenie jest "ślepe" i drobinki kamienia z obiegu wody z czasem zatykały połączenie. W przeciwieństwie do mojego przypadku, masz czujnik elektroniczny, ale zasada jest podobna, więc może spróbuj przeczyścić połączenie.

Opublikowano

Wkręć gdziekolwiek w instalację moze byc np. W miejsce odpowietrznika w grzejniku zwykły manometr i zobacz czy masz faktycznie takie wahania cisnienia. Rozumiem ze do tej pory wartosc cisnienia odczytujesz z wyswietlacza w kotle ? Tam jest czujnik elektroniczny ktory moze "świrować". W ten sposob sprawdzisz czy faktycznie masz takie wahania czy to wymysl elektroniki. Ja stawiam na błąd czujnika bo przy 3.4 bara otworzylby ci sie zawor bezpieczenstwa a nic o tym nie piszesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.