Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Genus net 24 kW


kilert

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałem zasięgnąć opini czy wycena kotła gazowego do co + cwu jest akceptowalna.

Parametry domu:

- dom parterowy bez użytkowanego poddasza

- 2 osoby dorosłe + 2 dzieci

- powierzchnia użytkowa 140 m2 + garaż 45 m2+ kotłownia 14 m2

- 1050 mb pex ogrzewanie podłogowe (12 pętli +  mieszacz)  + 2 drabinki + 2 grzejniki (kotłownia i garaż działające na temp ogrz podłogowego)

- ściany solbet 24 cm + styropian 15 cm grafit

- strop żelbet + 20 cm styrop

- podłoga 10 cm styrop

- okna 3 szybowe

- rekuperacja

Wykonawca zaproponował kocioł Ariston Genus net 24 kW ze zasobnikiem dwuwężownicowym
BC2S o pojemności 200L , regulatorem temperatury , instalacją spalinową w otwór kominowy wraz z montażem uruchomieniem wszystkiego - 11 600,00 zł + 8% VAT.

Zasobnik dwuwęzownicowy z uwagi na podpięcie w przyszłości solarów lub innego urządzenia typu pompa ciepła. Czy to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można zastosować inne rozwiazanie ale zestaw z mieszaczem był zalozonu z mysla o ekogroszku a plany sie zmienily. Zawsze mozna go wymontowac przeciez to jest tylko zawor. Przy rozkreceniu go na maksa będzie dzialal jakby go prawie że nie bylo. Pompa obiegowa jest założona na ukladzie podłogowym.
Zawór mieszajacy mam zamiar wykorzystać w momencie jakbym chciał w garazu lepiej chwilowo podgrzać to wlaczam piec w reczne sterowanie a podlogowke skrecam zaworem.
Ale odbiegamy od tematu. Czy ktoś orientuje się czy kwota jest ok za podany w pierwszym poście zestaw ?

Wysłane z mojego GT-I8262 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.