Skocz do zawartości
Surfer

kostrzewa Kostrzewa Twin Bio Lux 32KW problem z wydostajacym się dymem w trakcie dorzucania drewna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie korzystam z pieca Kostrzewa Twin Bio Lux 32 KW z podwójnym paleniskiem,  pale w nim samym drewnem- niestety za kazdym razem gdy uchylam drzwiczki zeby dorzucic drewno-wylatuje dym nie jest to wina komina gdyz cug jest prawidlowy. Piec zostal zakupiony w 2016 roku i byl sporadycznie uzywany- czy ktos mial moze podobny problem ? W piecu nie palilem nawet raz peletem. Czy może to być wada konstrukcyjna tego pieca ? Dodam iż w trakcie dorzucania drewna regulator jest wyłączony żeby nie tworzyć podciśnienia.

20190209_180953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwórz okno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok mimo braku odpowiedzi podzielę się rozwiązaniem problemu. Otóż piec został dostarczony na palecie fabrycznie zlozony- niestety okazało się że zawirowacze inaczej deflektory były w piecu źle włożone co powodowało że nie było swobodnego przepływu dymu-  wyciagnelismy je I zmieniliśmy ich pozycję. Brawo firma Kostrzewa jeżeli było to działanie celowe i zmuszenie do skorzystania z uslug serwisu to jest to zwykle golenie leszczy i uniemożliwia samodzielne uruchomienie pieca... Wolę wierzyć że była to jednak pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wiesz jaki jest kos serwisowy na dodanie palenia drewnem do tego pieca ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Thomas102
      Witam serdecznie
       Mam pytanie. Jaka jest Wasza temperatura palnika podczas pracy. 
      U mnie po 2 h dochodzi do 50 stopni. 
      Palnik Kostrzewa VG , sterowniki Ecomax
      Pozdrawiam
    • Przez Marxx82
      Dzień Dobry Wszystkim
      Czy spotkaliście się z głośną pracą podajnika górnego w piecach Kostrzewa; są to: piski (metal o metal) głośniejsze, gdy piec pracuje na pełnej mocy. Piec jest na parterze. W nocy muszą być zamknięte drzwi do sypialni, aby piski nie budziły dzieci
    • Przez kostekczwk
      Witam, potrzebuję pomocy, chciałbym się najpierw tutaj poradzić zanim zacznę wydzwaniać po serwisach i próbować składać reklamacje. Czy taka sytuacja jak na zdjęciach to normalny stan dla kotła który pracuje lekko ponad rok? Dzisiaj zauważyłem, że rdzewieje od środka i z bocznych ścian odpadają całe płaty rdzy (a może to coś innego?). Jest to mój pierwszy kocioł na pelet, wcześniej mieliśmy piec na drewno i posłużył nam 15 lat (ten chyba wytrzyma jeszcze 1-2 sezony i szlag go trafi). Chciałbym się dowiedzieć co mogło spowodować taki stan rzeczy (zakładam że to moja wina i zaniedbałem pewne czynności).
      Kocioł ma ustawioną temperature zadana na 65 stopni. Piec stoi w suchym i ogrzewanym pomieszczeniu, nie ma mowy o żadnej wilgoci, to część mieszkania, oddzielne pomieszczenie). O ile popiół był wybierany co kilka dni, to kocioł czyściłem tylko 3 razy do tej pory (czyszczenie szczotką ścian i wnętrza całego kotła z pyłu, sadzy itp. - domyślam się, że tutaj leży moja wina). Po za sezonem grzewczym przełączyliśmy go w tryb lato i ogrzewał tylko wodę w bojlerze. Dodam, że przy instalacji kotła, człowiek z serwisu mówił, że mamy bardzo słaby ciąg w kominie (komin nowy, niby trochę za niski) ale piec nigdy nie dymił i grzał super. Gdy kupiliśmy kocioł spaliliśmy jakieś 2 tony słabej jakości peletu zanim udało mi się znaleźć dobry pelet, który nie wytwarzał spieków na palniku (wcześniej trzeba było co 2-3 dni usuwać spiek na palniku, nowy pelet nie generuje żadnych spieków i palimy nim do dzisiaj - powiedzmy, że do tej pory spaliłem dobry i słaby pelet w stosunku 1:1).
      Proszę o opinię, postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania z waszej strony (o ile będę w stanie bo słabo się na tym wszystkim znam).

• Przez mariusz19
      witam jestem posiadaczem od tego sezonu kotła Kostrzewa TWIN BIO NE 12KW ze sterownikiem ecoMax 860P3-s-simple
      i mam pytanie jak ktoś posiada taki kocioł jakie powinny byc nastawy w palniku robią się spieki
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.