Skocz do zawartości
Surfer

kostrzewa Kostrzewa Twin Bio Lux 32KW problem z wydostajacym się dymem w trakcie dorzucania drewna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie korzystam z pieca Kostrzewa Twin Bio Lux 32 KW z podwójnym paleniskiem,  pale w nim samym drewnem- niestety za kazdym razem gdy uchylam drzwiczki zeby dorzucic drewno-wylatuje dym nie jest to wina komina gdyz cug jest prawidlowy. Piec zostal zakupiony w 2016 roku i byl sporadycznie uzywany- czy ktos mial moze podobny problem ? W piecu nie palilem nawet raz peletem. Czy może to być wada konstrukcyjna tego pieca ? Dodam iż w trakcie dorzucania drewna regulator jest wyłączony żeby nie tworzyć podciśnienia.

20190209_180953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwórz okno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok mimo braku odpowiedzi podzielę się rozwiązaniem problemu. Otóż piec został dostarczony na palecie fabrycznie zlozony- niestety okazało się że zawirowacze inaczej deflektory były w piecu źle włożone co powodowało że nie było swobodnego przepływu dymu-  wyciagnelismy je I zmieniliśmy ich pozycję. Brawo firma Kostrzewa jeżeli było to działanie celowe i zmuszenie do skorzystania z uslug serwisu to jest to zwykle golenie leszczy i uniemożliwia samodzielne uruchomienie pieca... Wolę wierzyć że była to jednak pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wiesz jaki jest kos serwisowy na dodanie palenia drewnem do tego pieca ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez marcin135
      Witam. Borykam się z częstym zablokowaniem siłownika liniowego w palniku Kostrzewa VG. Wyskakuje komunikat o konieczności wyczyszczenia palnika który jest czysty i niczym nie zabrudzony. Używam tylko peletu wysokiej jakosci więc co by było gdybym użył peletu klasy B ? Czy ktoś ma podobne problemy i czy reklamował je w Kostrzewie ?
    • Przez Krystianwp9
      Witam. Na samym wstępie przyznaje się że kompletnie nie mam pojęcia w tej dziedzinie więc proszę o wyrozumiałość. Podczas budowy nowego domu zdecydowałem się na pięć na pellet. Hydraulik który zajmował się pracami zaproponował mi piec firmy kostrzewa eei 21kw. Niestety ani ja ani hydraulik nie jesteśmy w stanie poprawnie go skonfigurować. Osobiście mam wrażenie że piec ten żyje własnym życiem i nie działa tak jakbym sobie tego życzył. Piec ma do ogrzania dom o wielkości 155m2. Dom w większości posiada ogrzewanie i tylko 5 grzejników. Zasobnik na wodę ma 150l. Ustawiłem aby w domu było 22 stopnie a woda ma posiadać 65 ( wiadomo że jeszcze jest histereza ale również skonfigurowałem to co widać na załączonych zdjęciach) mam wrażenie że hydraulik zgaduje poprostu jak powinno to być ustawione. Na codzien zajmuje się ogrzewaniem gazowym i okazuje się że to nie to samo. Mam wrażenie że piec spala bardzo dużo pelletu mimo że dawka w czasie jego pracy wynosi 3,2kg. Piec spala około 150kg pelletu na tydzien. Dziś jeszcze zauważyłem że temperatura która wskazuje boiler a piec są bardzo różne a czujnik działa bo próbowałem go podgrzać zapalniczka i wskazania na piecu się zmieniały ( również widoczne na zdjęciach ) Wrzucam kilka fotek i może ktoś mi powie co tu jest nie tak i jak mogę się z tym uporać.

• Przez kamillos02
      Chciałbym żeby ktoś doradził mi czy schemat instalacji kotła CO jest poprawny do zainstalowania w domu. Zamierzam podłączyć kocioł marki Kostrzewa. Poniżej poglądowy schemat instalacji.

• Przez scgtczew
      Witam
      Posiadam Kostrzewe Twin Bio 12kW z sterownikiem Platinum Bio
      Podłączyłem moduł rozszerzeń CAN MC-1, nie mogę ustawić aby kocioł włączał się po spadku górnej temperatury bufora, kocioł włącza się wg temperatury zadanej ręcznie dla kotła
      Górny czujnik temperatury ustawiony jest na 45 przy spadku do 45 kocioł powinien zacząć ładować bufor do osiągnięcia 60 na dolnym czujniku bufora, kocioł jest ustawiony na 50 z histerezą 0, uruchamia się przy 50 i ładuje do 55, nie wiem jak wymusić aby pracował wg temperatur bufora. Czy ktoś posiada bufor sprzęgnięty ze sterownikiem Platinum Bio Estymy ?
    • Przez Gapuchino
      Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów.
      Jestem nowy, kupiłem kocioł Kostrzewa Twin Bio luxury compact. Był uruchomiony przez serwisanta i działa fajnie. Muszę przyznać że bałem się serwisu Kostrzewy ale byłem przyjemnie zaskoczony podejściem serwisanta. 
      Kiedy jeszcze nie odebrałem kotła kupiłem ruszt żeliwny żeby w razie czego palić drewnem, którego mam sporo.
      Ale porażka, nie ma opcji pracy na ruszcie. Tylko pellet albo kocioł rezerwowy. 
      Chyba jakoś to jest ukryte w ustawieniach. Przeszukałem menu serwisowe, nie znalazłem.
      Czy ktoś wie jak włączyć opcję paleni na ruszcie?
      Dziękuję z góry.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.