Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poznajemy świat przez YouTube


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

"Rewolucja" zapoczątkowana przez serwis internetowy YouTube  dała nam dostęp do światowych zasobów wiedzy, muzyki oraz filmów w  niemal każdym miejscu na Ziemi.
 Serwis YouTube stał się źródłem wiedzy, sposobem komunikacji, oraz metodą wymiany treści medialnych. 

Założyłem nowy temat, który pozwoli Nam tutaj na forum, poprzez wgląd w "cyfrowe treści", lepiej poznać i zrozumieć Świat.

ps.
Jutro przedstawię dosyć ciekawy, amatorski reportaż nastolatki na temat  szkoły w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wczorajszego postu.
Taki temat miałem zamiar założyć już dużo wcześniej, ale zawsze brakowało mi jakieś przesłanki, być może także i śmiałości, ale wczoraj dodała mi otuchy nastolatka Marysia.

Wracając do meritum tematu.
Przeglądając w ostatnich dniach wiadomości związane z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza, wyłuskałem z zalewu informacji wiadomość o edukacji córki pana Adamowicza w Santa Monica w Kalifornii.
źródło: https://natemat.pl/260917,smierc-pawla-adamowicza-prezydent-gdanska-wrocil-z-usa-ze-wzgledu-na-wosp

Podążyłem tym tropem, by przyjrzeć się edukacji na poziomie średnim w Stanach Zjednoczonych  Ameryki.
Przyznam się od razu, że zadania nie odrobiłem, bowiem praktycznie od razu trafiłem na blog Marysi „Ameryka oczami nastolatki”.
źródło: https://www.youtube.com/channel/UC9QW7iBUc5KgyTo7NcehURg

Autorka bloga wyjechała do Stanów Zjednoczonych dzięki jednej z fundacji, która zajmuje się programem wymiany uczniów szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. 
Uczniowie wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny.

Na swoim blogu opisuje (moim zdaniem w sposób prawdziwy) szkołę do której miała zaszczyt uczęszczać oraz plusy i minusy środowiska w jakim musiała żyć przez cały rok szkolny.


Jak wygląda szkoła w USA - część 1

 

Jak wygląda szkoła w USA - część 2

 

Jak wygląda plan lekcji w amerykańskim liceum

 

Dzień szkolny uczniów

 

 

ps.
Co mnie zaskoczyło i utkwiło mi najbardziej w pamięci:
1 – szkoła średnia z 2500 uczniami
2 – pomieszczenia lekcyjne bez naturalnego oświetlenia
3 – przerwy pomiędzy lekcjami 5 minutowe
4 – wychodzenie do ubikacji w czasie lekcji tylko z wydrukowanym pozwoleniem nauczyciela
5 – zajęcia lekcyjne w różnym składzie uczniowskim (uczniowie nie znają się osobiście)
6 – uczniowie sami wybierają sobie przedmioty
7 – przedmiot matematyka (także inne przedmioty) o 5 stopniach trudności (uczniowie sami wybierają stopień trudności nauki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.