Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Le 10 Kw + Klimosz Komfort ( RT-16). Ustawienia i osiągi


borys24so

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy może ktoś ma taki zestaw w kotłowni jak w tytule? Jest to mój pierwszy sezon grzewczy w nowym domu jednorodzinnym i będę wdzięczny za porady odnośnie ustawienia parametrów spalania. Na razie spędzam sporo czasu w kotłowni i nie mogę osiągnąć przy temp. zewnętrznej  0  spalania na poziomie 12 kg /dobę. Idzie tak ok 25kg na 30-35 godzin.

Mam do ogrzania 125 m użytkowych, ok 80 mkw podłogówki, 6 grzejników i 2 łazienkowe. Budynek ocieplony 10 cm styropian i poddasze wełna (0,33) 2 x 10 cm. Do tego bojler 120l. Domownicy to 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Najstarsze 9 lat więc tej gorącej wody wieczorem trochę idzie :).

Kotłownia:

zawór 4d  z siłownikiem na CO1 czyli grzejniki

zawór 3d z siłownikiem na CO2 czyli podłogówkę

Sterowanie pogodowe.

Ekogroszek 29-30 tyś kj.

Pytania:

1. Jaki tryb palenia wybrać auto+pid czy auto?

2. Jaką szczelinę na wentylatorze zrobić i dlaczego nie na maxa?

3.Jeśli ktoś z was ma taki sterownik to proszę podać wersję.

4. Czy taki kocioł powinien pracować ciągle ale spokojnie czy może na większych mocach by wpadał w podtrzymanie?

5. Czy im bardziej kaloryczny  ekogroszek tym mniej się go spali w porównaniu do słabszego?

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam zastanawiam się nad kupnem pieca Klimosz LE 10 możesz powiedzieć coś więcej o tym kotle czy jesteś zadowolony z zakupu jak się spisuje czy masz jakie problemy jak sterownik sobie radzi interesuje mnie wszystko na ten temat będę wdzięczny za odpowiedz 

i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Czy zakupiłeś Klimosza ?

Jak widzisz powyżej pisałem, że sam szukam jeszcze kogoś kto ma większe doświadczenie z tym sterownikiem. Niestety chyba nie ma tu nikogo kto użytkuje kocioł ze sterownikiem RT16.  Tak na prawdę to nie mam zbytnio czasu żeby się bardziej wtajemniczyć  i pokombinować z ustawieniami. Teraz lecę cały czas na PID .Tak poza tym to do zasobnika mieści się śmiało 5 worków po 25kg a i szóstego pewnie dałoby radę upchnąć. Ostatnio robiłem test i po spaleniu 5 worków wyczyściłem dokładnie kocioł( czyszczę przeważnie po spaleniu 1 zasobnika) i wszystkiego razem z popiołem było 10,5 kg. Od listopada prowadzę zeszyt i zapisuję co ile dni uzupełniam zasobnik czyli 125 kg , i tak:

04.11,  13.11,  22.11,  29.11,  06.12.

W domu temp. ok 25 st. Bojler 120 l , temperatura wody 55 st.   2 osoby dorosłe i trójka dzieci do 9 lat.

Ekogroszek jakim palę to Extra Premium + . Producent Energo ( generalnie syberyjski).

Myślę, że da się spalać mniej - kwestia ustawień i zakupu termostatów na grzejniki, oraz wymianie czujnika pogodowego(popsuł się) i załączeniu sterowania na podstawie temperatury zewnętrznej(krzywe grzewcze itd.)

Jak spalę poniżej 3 ton na sezon grzewczy to myślę, że będzie to niezły wynik.

Co do samego kotła to nie było jak do tej pory żadnej usterki. Palę w nim drugą zimę jak mieszkam + 2 zimy prędzej gdy dom nie był jeszcze wykończony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.