Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Histeraza


bartizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam przerobiony piec tzw smieciuch na piec spalajacy pellet dospawany jest palnik plus slimak podajacy pelet zarzadza tym sterownik ecomax 850 p2 , moje pytanie jest nastepujace w menu sterownika jest ustawienie histeraza kotla standardowo bylo to 5 stopni ale wyczytalem na necie ze histeraza powinna byc ustawiona na 2 stopnie i tak ustawilem (2stopnie)  temp zadana 50 stopni dochodzi do 51 zalacza sie tryb wygaszanie , czyszczenie i postoj i ten postoj trwa chwike tzn do spadku do 48 stopni i zalacza sie piec tryb rozpalanie pobor pelletu  i praca i znoeu dobija do 51 tryb wygaszanie czyszczenie i postoj i tak co pare minut i czy jest to z punktu widzenia ekonomi zuzycia opalu  oraz zuzycia tego palnika dobre rozwiazanie ? Czy moze lepiej ustawic temp na piecu np 65 stopni ale histeraze wtedy na 15 stopni wtedy palnik powiedzmy dluzej bedzie w postuju i tak sie nie bedzie np zuzywal ? Przepraszam za banalnosc mojego rozumowania ale jestem laikiem :) i moze ktos z szanownych uzytkownikow ma taki sterownik i moglby mi opisac jak ustawic jeszcze obnizanie nocne w tym sterowniku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Źle czytałeś, druga część jest OK. w pelecie histerza 15. Ja nie palę peletem zapytaj fachmanow, ale tak piszą. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.