Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cobra2


mz74

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy mam taki problem 

piec na pellet z castoramy  termo-tech  pell-null  sterownik cobra 2  po zagrzaniu do ustawionej temperatury wyłącza się i nie chce się ponownie rozpalić  trzeba go ręcznie odpalać przyciskiem może ktoś coś wie w tym temacie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pogodówki / pokojówki ( mowa o czujnika), to sprawdź w ustawieniach " histereza kotla" 

 Może jest na tyle wysoko ustawiona, że kocioł dopiero odpali się ten parametr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sterownika, ale z pewnością koledzy pomogą... Piszesz, że po odłączeniu sterownika dalej lipa... Odłączyleś przewód od sterownika? Bo może w sterowniku jest jeszcze parametr " wl/wył"  regulator pokojowy... 

Tak na marginesie... To jest nowy kocioł ( jak tak, to reklamacja) czy było dobrze i się popsuło? 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma funkcje wł/wył i to zrobiłem  nowy kocioł był serwisant zmienił parametry  rozpalił się raz sam i póżniej już nie 

przyjechał drugi serwisant wymienił sterownik i nic to nie dało powiedział że on nie wie co jest [taki jest serwis tej firmy ]  dał  mi kontakt do firmy która robi sterowniki oni przysłali ni nowy program wgrałem i znowu lipa 

pellet jest dobrej jakości ładnie się wypala  w kominie mam temperaturę około 150 C nie wiem czy to dobra temperatur bo serwis nie wie jaka powinna być  założony jest automatyczny regulator ciągu kominowego  myślę żeby założyć może inny sterownik bo zdrowia brakuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku była lipa
Glupio moze zapytam

Czy ty masz zapalarke ????

Bo w instrukcji sterownika cobra2 nie widze slowa o obsludze zapalarki ??

Wiec jak to sie zapala glupio pytam ale mam kociol na ekogroszekhttp://cloud.tapatalk.com/s/5c30b6979035b/COBRA_2_v2.pdf

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja .........

 

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5c30b6ce777ef/COBRA_2_v2.pdf

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, konopka napisał:

Czy to aby napewno Cobra?W instrukcji nic niema na temat zapalarki jest ale do Pumy

tak to cobra 2 i jest zapalarka tylko instrukcja jest tak jakby do programu na ekogroszek   ale powiedzieli że to tylko program zmienia między pelletem a ekogroszkiem  a ja mam program do pelletu  i mam w nim funkcje zapalarki  czas rozpalania siła nadmuch itp  po wciśnięciu start rozpala się za pierwszym razem bez problemu  jest komunikat rozpalanie kotła póżniej po rozpaleniu pojawia się  okno dialogowe pracy kotła gdy osiągnie temperature  utrzymuje zadaną temperaturę przez jakiś czas a gdy wzrasta wchodzi w tryb wygaszanie kotła po wygaszeniu gdy temperatura spada nie chce odpalić trzeba przycisnąć przycisk  start i znowu dogrzewa zdarzyło się może 5 razy w ciągu 2 miesięcy że odpalił sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie uruchamia zapalarki?Być może coś w ustawieniach,zresztą na stronie producenta niema wzmianki o pellecie i zapalarce.Po co mamy gdybać,masz na gwarancji niech robią do skutku.Jestem w posiadaniu większej liczby programów,tylko na tą chwilę nie wiem czy któryś jest do pelletu ale się dowiem.Co do producenta Cobry to może być z nimi różnie.Jest dobry sterownik na rynku,typowo do pelletu,ale masz gwarancję ,walcz.

Niestety,żaden z programów które posiadam do cobry nie jest dedykowany do pelletu.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konopka napisał:

Czyli nie uruchamia zapalarki?Być może coś w ustawieniach,zresztą na stronie producenta niema wzmianki o pellecie i zapalarce.Po co mamy gdybać,masz na gwarancji niech robią do skutku.Jestem w posiadaniu większej liczby programów,tylko na tą chwilę nie wiem czy któryś jest do pelletu ale się dowiem

tak jak piszesz nie uruchamia zapalarki  i masz racje nic nie piszą o pellecie .Będę z nimi walczył choć trzeba kur... rzucać żeby ktoś przyjechał 

jak coś znajdziesz to możesz podrzucić  z góry dziękuje i pozdrawiam 

jeszcze mam takie pytanko kiedyś jak montowałem kotły SAS to było jakieś 12 lat do tyłu teraz już się tym nie zajmuje to pierwsze uruchomienie polegało na ustawieniu sterownika na maxa aż włączył się alarm tak powiedział mi serwisant ale czy to prawda nie wiem co o tym myślisz może go przegrzać  a może to głupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do producenta Cobry to może być z nimi różnie.Jest dobry sterownik na rynku,typowo do pelletu,ale masz gwarancję ,walcz.

Niestety,żaden z programów które posiadam do cobry nie jest dedykowany do pelletu.

Kiedyś tak się robiło przy pierwszym rozpaleniu po zalaniu instalacji,dlatego że kocioł się pocił,żeby go szybciej osuszyć,nie ma to znaczenia w późniejszej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, konopka napisał:

Co do producenta Cobry to może być z nimi różnie.Jest dobry sterownik na rynku,typowo do pelletu,ale masz gwarancję ,walcz.

Niestety,żaden z programów które posiadam do cobry nie jest dedykowany do pelletu.

Kiedyś tak się robiło przy pierwszym rozpaleniu po zalaniu instalacji,dlatego że kocioł się pocił,żeby go szybciej osuszyć,nie ma to znaczenia w późniejszej eksploatacji

co byś mi polecił za sterownik i czy będzie pasował bez przeróbek  bo czasem moja walka będzie trwała do końca gwarancji  tym bardziej że ja mieszkam w Norwegii a kocioł jest u syna w Polsce to może od razu kupić sterownik i mieć z głowy problemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie czy udało się coś zrobić z Pana piecem? Dwa dni temu kupiłam piec w Castoramie (piec na pellet ze sterownikiem Cobra 2). Wyskakuje mi błąd czasem po 15 minutach, czasem po 1,5 h o braku peletu w zasobniku. Zasobnik jest pełny, więc nie wiem co zrobić by cieszyć się ciepłym domem przez kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.