Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Beretta Exclusive Green R.S.I. - jak ustawić histerezę


sagemini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę poradę. To pierwszy sezon kiedy użytkuję kocioł Beretta Exclusive Green R.S.I. dlatego też wielu rzeczy dopiero się ucze. Instalacja została odpalona ale jeszcze nie wszystko jest w pełni dopięte na ostatni guzik. Brakuje m.in. podpiętej czujki zewnętrznej i wszystkich regulatorów pokojowych (w sumie 8 szt.) a same siłowniki na rozdzielaczach do podłogówki jeszcze nie pracują. Niemniej jednak mam zapięty jeden regulator pokojowy Besmart i wg. niego steruje sobie temperaturą we wnętrzu. Tu pojawia się pytanie o działanie kotła wg. zadanej histerezy. Na regulatorze pokojowym mam ustawioną histerezę na wartość +/- 0,4 stopnia Celsjusza ale kocioł te ustawienia ignoruje. Z moich obserwacji wynika, że pracuje w oparciu o histerezę którą widać z poziomu ustawień kotła (parametr 25 i 26). Histereza ta fabrycznie wynosi +/- 6 stopni Celsjusza i mierzona jest jak mi się wydaje wg. temperatury wody na powrocie.

Chciałbym zmienić ten stan rzeczy bo takie działanie jest raczej mało ekonomiczne pod względem zużycia gazu a dodatkowo też daje się odczuć spore różnice temperatur pomiędzy zadaną a rzeczywistą w czasie kiedy kocioł nie pracuje bo nie pozwalają mu na to ustawienia histerezy. Chciałbym aby kocioł pracował w oparciu o ustawienia histerezy z Besmarta gdzie można sobie ją wyregulować z dokładnością co to 0,1 stopnia.

Pomóżcie proszę co i jak zmienić w ustawieniach żeby to działało jak powinno. Niby powinien to zrobić instalator ale zanim się na niego doczekam to prędzej minie zima :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.