Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe mieszkanie - nowy piec.


retrozbyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów! :D
Chciałbym zacząć na wstępie, że jestem totalnie zielony jeśli chodzi o ogrzewanie bo wychowany w blokach (pokrętło odkręcałem i było ciepło ;) ). 
Kupiłem mieszkanie około 60 metrów w kamienicy. Kamienica z podwojnej cegły, ocieplona styropianem (oszczędnie, bo chyba 8cm). Mieszkanie jest w prostokącie, po krótkim boku jest nieogrzewana klatka z drugiej strony mały nieogrzewany stryszek, który pełni funkcje piwnicy. Długie ściany to ściany zewnętrzne, nad mieszkaniem stropodach, z kiepską izolacją (15cm wełny i mała wolna przestrzeń z uwagi na niskie mieszkanie). W małym pokoju około 10 metrów2 , sypialni 20 metrów2 i łazience 8 metrów2 sufit został docieplony styropianem 5cm. Mieszkanie znajduje się na 1 pietrze, pode mną kawalerka i duże biuro rachunkowe. W mieszkaniu jest instalacja gazowa z piecem dwufunkcyjnym  Viessmann Vitopend 100 ze sterownikiem Auraton.

Na sterowniku jest ustawiona temperatura na 22 stopnie program 2.  W mieszkaniu mam włączone 4 kaloryfery. Jeden w łazienki (brak pokrętła chodzi na max), dwa w duzym pokoju z kuchnią (na 4)  i jeden duży w sypialni (na 4). Piec uruchamia się co chwile, mam wrażenie, że wymienia wodę mimo tego, że grzejniki są gorące. Bardzo dziwnie to działa, raz gorący zaraz całkowicie zimny, dziwna to taktyka.. ;) . Ciężko jest mu nagrzać, licznik od gazu kręci się jak zwariony, od 01.12 rano do 06.12 wieczorem zużył około 50 metrów gazu. Grzejnik w małym pokoju mam całkowicie wyłączony, pokój jest cały czas zamknięty. Powiedźcie mi forumowicze co robię nie tak, może odkręcić grzejniki na max? Może włączyć kaloryfer w tym małym pokoju i zostawiać otwarte drzwi. Ile płacicie za ogrzewanie  w podobnym metrazu w kamienicy? Może kupić lepszy sterownik  z dokładniejszymi programami bo w zasadzie wychodzę z domu przed godziną 8 a wracam o 17. W kuchni , pod oknem mam jeszcze jeden mały kaloryfer który jest wyłączony bo jest zasłonięty blatem. Może wstawić kratkę w blat i go włączyć? Może jak wychodzę z domu to zmniejszać na kaloryferach? Strach pomyśleć, co będzie jak przyjdą mrozy po - 20 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale możesz mi wytłumaczyć, dlaczego on tak dziwnie pracuje? Czasem grzejniki są gorące, a za chwilę calkiem zimne. Czy nie lepiej jest utrzymywać, ten grzejnik cały czas letni i nie dopuszczać żeby się wychłodził. Nagrzewanie do takiej dużej temperatury zimnej wody jest chyba nieekonomiczne. Zmniejszyłem dzisiaj temperature na piecu, ustawiłem na sterowniku 22 stopnie, grzejniki są włączone na 5 i jakoś daje radę, tylko uruchamia się co chwile.. Zastanawiam się co ma większy wpływ na ekonomie, czy to, jak często się uruchamia.. czy wysokość temperatury na piecu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmniejszyc temp.wody na kotle, bo sterownik dziala zero jedynkowo, jak dojdzie do zadanej temp.to wykacza kocioł.

Pewnie na kotle masz 50* lub wiecej to szybko nagrzewa małe mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.