Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór metody ogrzewania niskiej hali.


Sannjas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.

Stoję przed problemem wyboru metody ogrzewania dla hali o powierzchni 800 m2, która ma wysokość od 3 do 4 m w kalenicy. Jest to hala o wymiarach 40x20 m. Ocieplona z zewnątrz 10 cm EPS. 1/6 tej powierzchni zajęta jest przez pomieszczenia biurowo-socjalne i w tej części mam instalację z grzejnikami. Na pozostałej części będzie znajdowała się szwalnia wraz z krojownią materiałów.

Nie bardzo wiem jaką metodę ogrzewania wybrać. Jeżeli chodzi o zasilanie to mam w planie zakup 2 kotłów CO. Jeden na ekogroszek 40 kW a drugi dolnego spalania o podobnej mocy ze względu na dostęp do dobrej jakości opału.

Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami:

1. ogrzewanie płaszczyznowe wykonane we własnym zakresie - podłogówka 800 m2...

2. ogrzewanie nadmuchowe wodne zasilane w/w kotłami (+ ewentualnie z bufora ładowanego w/w kotłami)

3. ogrzewanie nagrzewnicami gazowymi

Na terenie zakładu większość prac wykonywana jest przez szwaczki na siedząco. Wiadomo, że przy takiej pracy pracownicy potrzebują mieć wyższą temperaturę bo się nie ruszają zbytnio. Jeżeli chodzo o krojownie i pozostałe działy to tam praca jest na stojąco - chłopaki obecnie przy 20 stopniach mówią, że jest zbyt ciepło - ruszają się.

Czy jest na niniejszym forum ktoś kto jest w stanie doradzić mi w doborze metody ogrzewania?

Proszę o poradę :)

Dziękuję i pozdrawiam
Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.