Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie 3 pompami ukłąd otwarty pompa obiegowa plus zamknięty z wymiennikiem grzejniki i podłoga


jekob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam instalację jak w załączniku. Kocioł na ekogroszek TermoTech Stąporków Komfort 18Kw.

W kotłowni oddalonej o 25 m znajduje się kocioł oraz naczynie wyrównawcze wraz z pompą obiegową i sterownikiem tech ST 80.

W budynku ogrzewanym mamy resztę instalacji- 2 pompy obiegowe. Pierwsza zasila grzejniki oraz zbiornik CWU, a druga ogrzewanie podłogowe.

Moje pytanie dotyczy sterowania tymi 3 pompami i kotłem z budynku ogrzewanego. Jakie sterowniki lub inne urządzenia mogę użyć by móc sterować z domu kotłem i pompą oraz pompami obiegowymi w budynku.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

CO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na sterownik Timela SKZP02. Można sterować z panela pokojowego ( wszystkie dostępne nastawy, podglądy jak w sterowniku głównym) dostępny także moduł internetowy umożliwia to samo ale zdalnie niezależnie gdzie jesteś. Jest opcja z dostepem do netu z apki na Androida ( np smartfon) zrobionej przez użytkownika tego sterownika( działa sam używam). Jest też forum gdzie można znależć mase info. Na chwilę obecną jeden z najlepszych sterowników na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja. Jeszcze wpadłem na pomysł by zostawić tego techa i zamontować tylko sterownik dla pompy 10 i 17. Problem tylko w jaki sposób zczytac temperature za wymiennikiem przed pompami żeby np. gdy wygaśnie w kotle nie wychladzala się podłogowa i cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.