Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Roznca miedzy kotłami


ncwk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnosnie kotla kostrzewa ten bio luxury. Przegladajac dtr zastanawiam sie nad moca kotla. Miedzy 16 a 24 kw jest tylko 7 litrow roznicy wody w kotle, sprawnosci prawie identyczne91,7 91,4  a moce to 16 i 24 kw. Skad taka rozbieznosc skoro palniki sa te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wpisujac dane domu do ogrzewania w cieple wlsciwym wychodzi mi że potrzebuje 20 kw mocy. Chciałbym ta kosyrzewe tylko zastamawiam sie czy moc 24 nie za duza, choc podaja ze kociol ma modulcje 7-24 kw.

Przepraszam ze tak w osobnym posce ale nie moglem edtowac poprzedniego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz chyba bardzo duży,  nieocieplony dom co? 

Zobacz m wielkość wymiennika. Na pewno różnica jest między 17 a 24KW. Zachodnie firmy robią też tak, że masz jeden kocioł w dwóch mocach, np. 12 i 18KW różniące się tylko oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom. Ponad 220m budowany z latach 70. Stara insyalacja na grubych rurach i zeliwnych grzejnikach. Okna dwuszybowe ale w starej technologii ponad 10 letnie.  Ogrzewane dwa pietra i poddasze dosc slabo zaizolowane( ponizej 10 cm welny). Izolacji podlogi parteru prawie nie ma( styropian tlko pod 40 mkw podlogi). Takze 16 kw wydaje sie za słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słabe to nie będzie.  Kotły lubią wysokie obroty, ale przy takiej instalacji jak moja, grube rury, pewnie że 300L do wygrzania, liczy się start kotła i może ten większy faktycznie będzie się lepiej sprawdzał w trybie pracy sterownika pokojowego włącz/wyłącz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.