Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł z podajnikiem KWM-SGR 19kW - problem z ustawieniami


Konkol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Konkol… do ustawien kotla musisz dojsc sam, jezeli nie bedziesz bral zalecen z forum pod uwage.Ty wez sobie prawdziwego fachowca ktory rzetelnie oceni to co masz i zaproponuje przerobki i sterowanie wedlug sztuki. 

PS. Taki maly absurd. Zebys mial do myslenia. Kociol na ustawionej duzej mocy, pracujacy lacznie tylko pol doby spali ci wiecej wegla niz pracujacy non stop na mocy odpowiedniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież moj kocioł chodzi 24/7 ja go nie gasze nie rozpalam tylko na wieczor. Wiec co to ma do mojej sytuacji ze zar mam w srodku retorty a nie rowno z nia lub minimalnie w dołku tylko ledwo zar widac i te ustawienia to poprawiły bo teraz jest temperatura zadana 60°C ustawiona i ma 62-64°C do gory i działa ale czekam do wieczora ile sie zmieni i czy na dobre czy na lepsze. A co do zaworu mieszajacego przecież nie musi go byc a to ze jest troche bardziej komfortowo a teraz przerabiac co chwile zeby miec taka sama jak kazdy na forum to tez nie na miejscu troche. Mi chodzi tylko o to ze mam problem z ustawieniem pieca. Ustawiłem według zalecen pewnej osoby ktora pomagała juz wielu osoba i wszystko działa tutaj tez sie sytuacja poprawiła. Chyba ze sie myle, bo jestem nowicjuszem w tej kwestii ale no tez bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
19 minut temu, bonanza napisał:

Pochwal się, jak to wychodzi? Czy to się opłaca? Nie wnikałem w temat. Obserwując swój układ, to ogrzewanie elektryczne CWU jest bardziej ekonomiczne niż piec.

 

Zalozylem watek. Poczytaj ostatnie posty.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17308-autonomiczny-zestaw-fotowoltaiczny-do-zasilania-cwu/?page=5

Screen aktualny z instalacji. Grzalka DC grzeje bufor.

 

 

 

9inst.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, Konkol napisał:

Przecież moj kocioł chodzi 24/7 ja go nie gasze nie rozpalam tylko na wieczor. Wiec co to ma do mojej sytuacji ze zar mam w srodku retorty a nie rowno z nia lub minimalnie w dołku tylko ledwo zar widac i te ustawienia to poprawiły bo teraz jest temperatura zadana 60°C ustawiona i ma 62-64°C do gory i działa ale czekam do wieczora ile sie zmieni i czy na dobre czy na lepsze. A co do zaworu mieszajacego przecież nie musi go byc a to ze jest troche bardziej komfortowo a teraz przerabiac co chwile zeby miec taka sama jak kazdy na forum to tez nie na miejscu troche. Mi chodzi tylko o to ze mam problem z ustawieniem pieca. Ustawiłem według zalecen pewnej osoby ktora pomagała juz wielu osoba i wszystko działa tutaj tez sie sytuacja poprawiła. Chyba ze sie myle, bo jestem nowicjuszem w tej kwestii ale no tez bez przesady.

Ojej tam. Nikt cie do niczego nie zmusza. Zwlaszcza do tego zebys mial jak wszyscy na forum. Za kilka lat twoj portfel ci to wytlumaczy. Palilem w takim kotle jedenascie sezonow. To pewnie tez sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu swieżo zrobione i teraz robic znowu zmiany bo zaworu mieszajacego nie ma. To juz troche wnerwiajace. Najpierw wydaj kase bo smieciuchy nie zgodne z prawem beda bo ekologom sie nie podoba to teraz jeszcze dopłacac bo nie załozyli zaworu. Z czasem moze i załoze 4drozny lub 3 drozny i tyle. Ale narazie chce zrobic zeby przetrwało zime a na lato sie bedzie kombinowac z udoskonalaniem czy zmienic sterownik czy cos ale narazie niech zostanie jak jest. Ja nikomu w kompetencje nie wchodze ale juz troche zdenerwowany jestem na ta cała sytuacje z tym piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ja sie przestane juz udzielac na tym watku. Powiem tylko tyle, ze lepiej jest uczyc sie na cudzych bledach niz na swoich. A wnerwiac to sie mozesz kolego tylko i wylacznie na pastucha ktory ci to podlaczyl. Tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszyscy w okolicy polecali to zadzwoniłem przyjechał zobaczył zrobił skasował kase i zostawił z problemem pod tytułem nowy piec. Ale jak od lipca jak teraz przeliczyłem dokładniej niz na oko to z 16workow poszło od konca lipca do teraz. To sie zaczałem zastanawiac bo tego miało isc o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tak wyglada kociol po pieciu latach w instalacji bez mieszacza. Nawet nie chce mi sie czytac tego bo wiadomo ze kociol pracowal na 45-50 stopni. A woda powrotna miala pewnie ze 30.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27027-kocioł-z-podajnikiem-kwm-sgr-19kw-problem-z-ustawieniami/?page=3&tab=comments#comment-381432

5 lat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując. Nie ma co się denerwować, kolega tylko chce podzielić się własnymi doświadczeniami.

Popal przez zimę, bo już nie czas cokolwiek zmieniać. Latem nie zalecam podgrzewania wody taki układem. Taniej wychodzi na prąd.

Dla poniższego układu potrzebujesz 3,5 kW energii lub 0.5 kg węgla przy sprawności 100%. Przeanalizuj i się zastanów. Zimą będzie lepiej. Ale podejrzewam, że możesz nie wychodzić z piwnicy :-). Po sezonie dojdziesz do tego, że trzeba coś zmienić. Nie wspominam, że przez sezon będziesz mordował piec niską temperaturą powrotu. Może poczytaj instrukcję i zgłoś reklamację dla instalatora, jak ten jego układ ma zapewnić temp. powrotu > 60 C (takie są pewnie warunki gwarancji).

Dla takich układów stosuje się zawory 4D z bardzo dobrym sterownikiem lub bufory ciepła, które uważam za optymalne. Przy buforach piec pracuje na 100% mocy na czas ogrzania buforów (ale to inny temat).

image.png.7e9dee907196518f5d8f79df5f470c00.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już za poźno na zmiany bo sie już zaczyna sezon i jakby mi teraz wycieli wszystko w domu tylko po to zeby zawor zamontowac to bym sie załamał. Jak bedzie lipa jak sie zacznie to do nich zadzwonie zeby przyjechali to poprawiali.

Wracajac do tematu podgrzewania wody to by był układ grzejacy cały czas i gdy spadnie temperatura znowu czy poprostu jakis czas przed uruchomic zeby sie zagrzała? I jaki układ byłby wydajny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.