Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik temperatury bojlera - czemu umieszczony w połowie wysokości


geszue

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

patrząc po forum sporo ludzi pytało gdzie zainstalować czujnik temperatury w bojlerze i większość podpowiadała, że w połowie wysokości bojlera. I u mnie też tak jest, dodatkowo jest on akurat w okolicach rurki od cyrkulacji. Zastanawiam się, czemu instalować go na środku? Niektórzy mówią, że "na górze" to będzie za mało ciepłej wody, "na dole" to będzie się za długo zasobnik CWU nagrzewał, więc uśredniając wychodzi "na środku". Zastanawiam się więc po kiego grzyba kupować CWU 140L skoro grzane jest tylko 70L? Czy nie prościej było kupić 70L i umieścić czujnik na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale jak w środku pokaże ci np 50 stopni to na samym dole nie ma 20 tylko pewnie niewiele mniej a na samej górze , ja teraz grzeję podajnikowcem na ciepłą wodę i to grzanie idzie bez pompy CWU bo woda stale podgrzewana na grawitacji jest , specjalnie po odpuszczeniu pełnej wanny zszedłem do piwnicy i okazało się że pompa się nie załączyła a jest ustawiona na start od 35 stopni , czujnik w połowie i to wydaje się być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jak mogłem tego nie zauważyć, co za wstyd :) Teraz rozumiem - czujnik w połowie bojlera gwarantuje tam temp zadaną, wyżej jest cieplejsza woda, a niżej chłodniejsza, ale nie chłodniejsza o 10C, tylko spada gradientem. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.