Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam Wszystkich Serdecznie


lukaszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W poprzednim sezonie zamieniłem piec 17kw seko zasypowy który ogrzewal parter 100mk na Kocioł z podajnikiem Kotly Leszka 24 kw polaczajac szeregowo bojler na poddaszu oraz 5 grzejników.

Szybko okazało sie ze piec przy dużym starym i wręcz nieszczelnym domu pali krocie nawet 60 kg ns dobe.

Znajomy polecił mi zakup regulatora pokojowego co tez uczynilem zamontowalem go w przedpokoju na poddaszu i rzeczywiście spalanie zmniejszyli się ale niepokoi mnie fakt ze piec jest teraz dość długo w trybie podtrzymania i kisi sie na temperaturze ok 43-44 stopnie.

Zastanawiam sie czy bede w stanie za pomocą silownika do zawodu 4d wystarowac tak temperature, ze podczas kiedy piec jest w podtrzymaniu zawór przymykalby sie aby temp w podtrzymaniu była bardziej zblizona do zadanej.

Domyślam sie ze mój post jest trochę chaotyczny jednak z gory bardzo dziekuje za pomoc

Opublikowano

Tak wynikało z tabeli producenta, aczkolwiek później uświadomiłem sobie że piec może okazać się przewymiarowany kiedy dom będzie miał nowy dach i będzie w 100% szczelny ale może zbiegnie sie to w czasie z adaptacja 2 pietra i dorzucę jeszcze 3 grzejniki na ten strych

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.Pozwolę sobie w skrócie....

Założenie zaworu przeważnie ma sens. Z tego co wiem z praktyki, z tego co się nasłuchałem, najważniejsze jest aby różnica między zasilaniem a powrotem, nie była większa jak 10 stopni, przynajmniej przy kotłach górno kanałowych - najlepiej jeśli różnica jest jednocyfrowa  w granicach 7 stopni, a przy 3-4 stopniach różnicy bez mała ideał. Nie powinny się wytwarzać warunki do "roszenia" się kociołka.... Tak mi powiadały naprawdę mądre głowy, ale do rzeczy.

Co do pokojówki, proszę o info czy:

-mamy pompę ładującą c.w.u. (domyślam się że jak nie, to będzie założona przy montażu zaworu)

-na jaką funkcję ustawiony jest regulator pokojowy - czy sterownie pompą c.o., czy sterowaniem kotła w podtrzymaniu...

Podejrzewam, że w tej chwili ma Pan ustawiony na podtrzymanie - kocioł się wyłącza w momencie gdy pokojówka osiągnie temperaturę zadaną, niezależnie jaka temperatura jest na kotle a pompa pracuje dalej. A  można tak ustawić regulator pokojowy, że kocioł będzie dogrzewał się do swojej temperatury zadanej- w funkcji pompy pokojówki. Np. ustawi Pan kocioł na 55 stopni, pokojówkę na 22 stopnie,  w momencie osiągnięcia temperatury 22 stopni przez pokojówkę, wyłączy się pompa c.o. a kocioł będzie pracował do swojej temperatury zadanej, wyłączy się  i będzie stał w podtrzymaniu.

Tak w skrócie

W razie pytań

proszę o telefon do firmy. Postaram się pomóc. Jeśli będzie potrzeba przestawimy sterowanie pokojówki w sterowniku głównym kotła tak aby dogrzewał się do swojej temperatury. Jeśli zdecyduje się Pan na telefon do nas, poproszę o podanie nr kotła - łatwiej nam będzie - znajduje się w instrukcji obsługi kotła na 32 stronie.

Mam nadzieję, że choć o mały "jeden niedopalony spiek"  pomogłem

 

Paweł Nowak kotlyleszka

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.