Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Grzejnikow


Letnik24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się poradzić odnośnie podłączenia grzejnikow,mam zamontowane 13 grzejnikow w domu 7 na parterze i 6 na piętrze,czy można podłączyć każdy grzejnik osobno rękami pex16 i poprowadzić to do kotłowni w której będzie rozdzielacz ,czy rozdzielacz musi być w innym miejscu niż kotłownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz zmieniać obecne podłączenie? Coś nie działa? Można, przy grzejnikach nie ma znaczenia gdzie rozdzielacz. Moim zdaniem gdybym robił dla siebie, i jest taka możliwość (miejsce) lepiej zrobić podłączenie do rozdzielaczy miedzią z kotłowni do oddzielnych rozdzielaczy na parter i pietro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odlotowy pomysł! To że coś można wykonać (żadnym problemem nie będzie znalezienie wielosekcyjnego rozdzielacza i podpięcie każdego grzejnika w domu do tego rozdzielacza) to nie oznacza że tak wykonana instalacja będzie działać. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że nie będzie. Na tym można by zakończyć wywód. Za to radzę przeczytać wytyczne projektowe dla rur pex (pierwsze jakie wyskoczyły mi w wyszukiwarce) i przeczytać od pkt 3.1.2 i troche policzyć i zobaczysz co wyjdzie

 

http://solter.co/wp-content/uploads/2013/07/Poradnik-system-instalacyjny-Solter-Pex.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

W moim domu nigdy nie było centralnego ogrzewania,grzejniki mam zamontowane,wykryte bruzdy na rurki,chciałbym to sam poprowadzić do kotłowni a potem chce wziasc kogoś do podłączenia wszystkiego w kotłowni,sprawa wygląda tak że był fachowiec obliczu wszystko więc kupiliśmy grzejniki takie jakie zalecił niestety po czasie okazało się że owy fachowiec zaczął dodawać kolejne sumy do ustalonych wcześniej,myślałem tez o tym by połączyć 6 grzejnikow po jednej polowie domu systemem rozdzielaczowym a druga połowę systemem trujnikowy Ale nie wiem jakie dobrać średnicę rur itd,czy jest ktoś w stanie mi doradzić i podpowiedzieć?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.