Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Gazowy Do Domu Kostki Z Lat 70.


jbiz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze kotła gazowego. 

 

Mam dom z lat 70 budowany z pustaka alfa + cegła dziurawka. W tym roku docieplony styropianem 10cm 0,031 grafit. Dach płaski - "docieplony" granulami styropianu - warstwa około 40cm w pustce powietrznej. 

Grzejniki z termostatami. 

Obecnie mam kocioł na węgiel + solary z zasobnikiem 300l + zawór 4 drożny + cwu w obiegu - spaliłem 4,5t orzecha ostatniej zimy.

 

Chciałbym wymienić przed zima kocioł na gazowy - czego oczekuję? wygody!

 

Nie wiem jak uryźć temat - polecają kotły koncensacyjne. 

jakiej mocy? 

mam do ogrzania dwa piętra 2x 80m2

+ piwnice około 50m2 - tutaj temperatura niższa 

+ klatka schodowa - tutaj również temp. niższa

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów wycofała już z produkcji kotły atmosferyczne i kotły z zamkniętą komorą spalania (turbo). Myślę że nie masz już problemu z wyborem kotła. Atmosferyki i turbo dostępne są jeszcze dostępne w ofercie TERMETA Immergasa i Saunier Duval . Wygląda że potrzebujesz kotła jednofunkcyjnego . Nie bardzo rozumiem co oznacza "cwu w obiegu"? Prawdopodobnie podgrzewacz i CO masz na jednej pompie. W przypadku kotła gazowego trzeba będzie to przerobić. Jaka moc myślę że na CO potrzebujesz 12-15 kW (co proponuję potwierdzić wykonując obliczenia zapotrzebowania w jednym z programów dostępnych w internecie. Ale całkowita moc kotła musi być większa ze względu na dość duży podgrzewacz (mam nadzieje że jest z dwoma wężownicami (górną podłączyć trzeba pod kocioł gazowy tak jak i czujnik temperatury cwu na którego montaż też powinno być miejsce w podgrzewaczu) 24 kW. Masz ogrzewanie grzejnikowe więc  kocioł sterowany stałotemperaturowo będzie odpowiedni. Marka kotła ma znaczenie wtórne,  a na rynku jest wybór urządzeń na każdą kieszeń. Zawór 4D będzie zbędny tak jak i pompa (kotły wiszące mają je wbudowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.