Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Renowacja/naprawa Gontu Bitumicznego


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam problem z jednyn pęknięciem jakie pojawia się na goncie bitumicznym.

Generalnie problemem jest wiek gontu ~20lat, mały kąt nachylenia dachu no i podłoże z desek, które w danym miejscu tworzy takie mini tamę dla spływającej wody.

Do tej pory próbowałem łatać to:

dysperbitem - dno i pół metra mułu

uszczelniaczem do rynien - troszkę lepiej niż dysperbit ale na długo nie wystacza

 

plan na teraz mam taki:

w tą szczelinę wpuszczę piankę niskoprężną, następnie chciałbym to posmarować czymś i tutaj mam rozterkę bo znalazłem takie produkty:

  • masa butylowa
  • Izofol Dach AKRYLOWA MASA USZCZELNIAJĄCA
  • Arbolex Aqua Stop MASA ASFALTOWO-KAUCZUKOWA 

co z tych trzech produktów najlepiej sprawdzi się przy takim rozwiązaniu?

Ew. może macie jakieś swoje typy?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pęknięcie jest małe może z 1-3mm ale za to umieszczone w takim jak to już pisałem wgłębieniu (pod gont było zrobione deskowanie, które nie jest idealnie równe na całej połaci).

Kiedyś stosowałem taką taśmę ale ta co miałem najzwyczajniej w świecie się odklejała po jakims czasie. Czy to normalny objaw? Ta taśma z której korzystałem mogła mieć nawet >10lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat w technologii to baardzo długi okres,produkowane obecnie z pewnością się nie odkleją.

Można dla pewności zastosować 2 paski na zakładkę zgodnie z kierunkiem spływu wody,uważam ten sposób naprawy za najtańszy.

Ale decyzję musisz podjąć sam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.