pawelm10 Opublikowano 4 Stycznia 2017 #1 Opublikowano 4 Stycznia 2017 Witam,Ogrzewam dom jednorodzinny z lat 90, nieocieplony, jedynie wymienione okna pow. ogrzewana 160 m2 (dodatkowo ok80m2 nie ogrzewane w ogóle, stan surowy) kotłem SAS UWT 29 kW. Dodatkowo podgrzewam też CWU, zbiornik 300 l. Planuję w przyszłym roku zamontować sterownik zaworu 4 drogowego oraz skonfigurowany z nim regulator pokojowy. W sieci znalazłem coś takiego http://www.afriso.pl/download/file/id/75/n/arm-silowniki-elektryczne . Zawór 4 -drogowy z firmy afriso. Czy ktoś mógłby doradzić czy taka konfiguracja ma sens ?
sono2020 Opublikowano 4 Stycznia 2017 #2 Opublikowano 4 Stycznia 2017 Napisz najpierw co chcesz osiągnąć i co się tam u Ciebie dzieje. Większość problemów masz bo kocioł jest ponad 2x za duży. Przerób go lekko cegłą szamotową i powinno się poprawić. Tu masz opisy co i jak: http://czysteogrzewanie.pl/ A tu wylicz ile potrzebujesz mocy kotła będzie wiadomo ile za duży: http://cieplowlasciwie.pl/
pawelm10 Opublikowano 4 Stycznia 2017 Autor #3 Opublikowano 4 Stycznia 2017 http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1wdh
sono2020 Opublikowano 4 Stycznia 2017 #4 Opublikowano 4 Stycznia 2017 Chłopie zacznij może lepiej od ocieplenia a na pewno połóż wełnę na zimę chociaż na tym piętrze nieogrzewanym bo tam Ci ucieka dużo, nawet przy takim metrażu to powinieneś mieć około 10-15kW a ty masz 22kW to już sporo. Podstaw sobie w obliczeniach tak jak byś ocieplił i ile i zobaczysz różnicę. W tym sezonie to już tylko rozłożenie wełny na tym nieogrzewany.
kmuap Opublikowano 4 Stycznia 2017 #5 Opublikowano 4 Stycznia 2017 Witam W zeszłym roku, jak interesowałem się wymianą pieca z zasypowego na podajnikowy, również sprawdzałem przybliżoną potrzebną moc na jaki muszę kupić kocioł na "ciepłowłaściwe". Rok temu przybliżone moce kotła zasypowego czy podajnikowego były proponowane o 4-5 kW mniejsze niż jak sprawdzałem teraz. Wszystkie dane te same. Dlatego proponował bym podchodzić do tych propozycji z daleko idącą ostrożnością. Rozsądne byłoby uwzględnić jaką ilością opału teraz jesteśmy w stanie zagrzać dom, obliczyć z tego moc (oczywiście również mocno przybliżoną, ponieważ nie znamy sprawności z jaką spalamy) i dopiero z tych danych wyciągnąć wnioski. Sorry za ten post trochę nie na temat.
pawelm10 Opublikowano 4 Stycznia 2017 Autor #6 Opublikowano 4 Stycznia 2017 A wracając do głównego wątku, to chcę jeszcze napisać ze w perspektywie czasu planowane jest wykończenie tego nieogrzewanego piętra, a tymczasem chciałbym dla komfortu zamontować ten regulator i sterownik, jakieś pomysły lub opinie ?
Andrzej_M_ Opublikowano 4 Stycznia 2017 #7 Opublikowano 4 Stycznia 2017 ,,,,, tymczasem chciałbym dla komfortu zamontować ten regulator i sterownik, jakieś pomysły lub opinie ? Tańszym i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie zaworów wraz głowicami termostatycznymi.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.