Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Uwt Problem Z Sterowaniem


piao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim SAS UWT: przy rozpalaniu sterownik ustawia nadmuch na 1% i tak trzyma dopóki go nie wyłącze.

Moje pytanie - czy może to być spowodowane awarią czujnika temperatury spalin?

Jak wejdę w tryb ręczny to dmuchawa działa prawodłowo na całym zakresie.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Gdyby czujnik był uszkodzony ,to sterownik by sygnalizował usterkę.Jakie wartości graniczne masz nastawione? Chodzi mi o temperaturę spalin oraz ustawienie nadmuchu czyli min. i maks. Przy rozpalaniu mam ustawione 300*C, potem 250*C. Moc nadmuchu 30%.

Jeśli wszystko w prządku to może dzwoń do wytwórcy,coś poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokazuje jakieś bzdury skacze od kilkunastu stopni do nawet 700 w ciągu minuty. Przywróciłem ustawienia fabryczne i nic nie pomogło.

Gdzie w menu wejść żeby sprawdzić ustawienie nadmuchu? Generalnie przy tym nie grzebałem więc nie powinno nic się zmienić. Jeśli to jest w menu serwis to nawet nie znam kodu do wejścia tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Dzwoń do wytwórcy bo takie skoki nie powinny mieć miejsca no chyba że palisz jak szatan . Dziwne że nie sygnalizuje usterki czujnika W sterownikach TECH-a wprowadzasz kod "12".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Przypomniało mi się że w Zebcach montowali sterowniki Geco, sam miałem taki w mialowym Zebcu. Przypomniało mi się teraz że pod koniec używania kotla, sterownik tak samo pokazywał głupoty jak Twój a usterki nie wyświetlał. Jeśli masz Geco to nawet nie szukaj innej przyczyny, tylko zamawiaj nowy czujnik. A na przyszłość, gdy będziesz miał nowy,zamontuj go w jakiejś pochwie czyli osłonie. Dłużej pożyje. Ja swój wykonczylem paląc węglem a instrukcja mówiła żeby wówczas wyjmować czujnik z czopucha. No ale był tak zarośnięty że nie dało się go ruszyć. Po kilku paleniach padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.