Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20Kw I Sadzpal


romcost

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji kotła nie znalazłem wzmianki o stosowaniu tego dodatku, czy można bezpiecznie dla kotła stosować takie dodatki, czy nie powodują one np. nadmiernej korozji i czy ich stosowanie nie spowoduje utraty gwarancji ? Nie pytam o zasadność stosowania sadzpali i podobnych środków, bo tu zdania są mocno podzielone, interesuje mnie czy to coś nie uszkodzi lub nie spowoduje szybszego zużycia kotła - oczywiście mówię tu o normalnym stosowaniu tego dodatku bezpośrednio na palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle masz czarna sadze?. Sadza to niedopalony wegiel a co za tym idze straty.Na 132m2 piec 20 kw duzo za duzo. Jaki kolego masz sterownik ?, Jak ma pomuc to syp , ale trzeba zlikwidowac czarny osad na wymmienniku za pomoca sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę faktycznie mam czarną i to dużo, ale jest sucha i łatwo odchodzi. Co 2 dni wygarniam z wymiennika u góry ponad pełną szuflę (drugie tyle leci do popielnika z komory spalania). Sterownik mam K1v2 oraz pokojowy SPK LUX. Piec raczej nie jest za duży, dom mam z lat 70-siątych (gierkowska kostka), nieocieplony z płaskim dachem oraz zasobnik CWU 150l i podczas ostatnich mrozów (-15) przy pełnej mocy dość długo dochodził z temperaturą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ba mnie fachmany doradzili ten sam kocioł i tej samej mocy 20kw a ogrzewam tylko parter około 100m2 to co to będzie jak już skończę docieplanie masakra , teraz widać że ten kocioł mam raz za duży choć już 6 szamotówek w niego włożyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.