Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort Eko Duo Uni R - Pomoc W Doborze Mocy


Krystek84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
 
zdecydowałem się na zakup pieca do nowo wybudowanego domu na model DEFRO KOMFORT EKO DUO UNI R
po wypełnieniu danych na http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17ma otrzymałem zapotrzebowanie 10,6KW.

 

Kilka dodatkowych informacji:

dom o powierzchni użytkowej 240m

jeden typ ogrzewania w całym domu - podłogowe

ocieplony 15 grafit okna 3szybowe

dodatkowe ogrzewanie wody użytkowej - zasobnik ok 200l

chciałbym również w przyszłości sprawdzić jak  piec radzi sobie  ze spalaniem opału mniej kalorycznego typu miał i jaki to przyniesie rachunek ekonomiczny

 

 

Mam teraz kilka pytań dla doświadczonych kolegów:

Czy 15KW wystarczy na ten metraż uwzględniając dodatkowe grzanie wody i gorszy kalorycznie opał?

 

Wiem, że o "instalatorach" i ich zaleceniach temat był już wałkowany. Mi polecono 20KW - mocniejszy bo potrzebna moc na grzanie wody.

Co do gorszego opału to nie chcę na silę palić najtańszym syfem, ale sprawdzić jak piec sobie radzi np. z miałem dobrej jakości.

 

I najważniejsze pytanie gdzie i od kogo kupić piec (wysyłka kurierem lub innym transportem może być)?

 

Dziękuje z góry za rady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny i palnik rynnowy to wg mnie kiepski wybór w kotle z podajnikiem.

 

Do spalania miału polecam Skam-P Plus 17 kW z palnikiem AZPP z obrotowym kołnierzem dzięki któremu da się spalać węgiel o podwyższonej spiekalności, który palnik rynnowy po prostu wywali do popielnika nie spalony.

 

Masz spory dom i kocioł 15 kW może i da radę, ale gdy będzie mróz może przerzucać nie spalony węgiel [nawet o niskiej spiekalności] i  grzać z wysoką temperaturą spalin = obniżoną sprawnością, dlatego polecam mocniejszy z większym wymiennikiem i odpowiednim palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu polecam palniki żeliwne, spalisz frakcje od miału do groszku, mam na takich powierzchniach kotły 12kW i dają sobie spokojnie radę z ogrzewaniem tych domów.

Jeśli miałbyś w planie jakiś duży zasobnik na CWU i duży rozbiór ciepłej wody wtedy do 15kW max, chociaż przy 12-tce i dość dobrym ociepleniu jakie posiada Twój dom, możesz spokojnie dogrzewać CWU w priorytecie, dom nie będzie miał dużych strat także nie odczujesz gdyby ogrzewanie nie działało przez priorytet 30 czy 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z tego pieca tylko 25 kw a grzeje 300 m. Piec dobrze się sprawdza możesz palić w nim od zboża przez groszek po pellet. Na peleci najczysciej. Weź sobie 20 kw tu masz zapalarkę więc nie ma problemu aby w cieplejsze dni ustawić sobie cykle przepalania.

Przy obecnych temperaturach u mnie piec chodzi 7 h sam się rozpala i sam gasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.