Skocz do zawartości

Krystek84

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Krystek84 w dniu 21 Luty 2016

Użytkownicy przyznają Krystek84 punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutralny

O Krystek84

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz
 1. Nie mój filmik - znalazłem w sieci. Ja zdecydowałem się na Sigmę i zamówiłem. Co do czyszczenia to pewnie roboty trochę będzie, ale raz na miesiąc można się poświecić. Osobiście dla mnie kocioł ma bardziej poprawną konstrukcję niż w układzie półkowym, ale z rusztem wodnym nad paleniskiem, który szybko osadza się syfem.
 2. Czyszczenie Sigmy https://www.facebook.com/HotInstalAneta/videos/845553542233255/
 3. Cześć, Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników jaki model Defro polecacie do spalania groszku i miału? Z uwagi, że Defro ma sporo modeli w kombinacji z rożnymi palnikami i sterownikami ciężko mi wybrać model. Dom o powierzchni użytkowej 240m2 dobrze ocieplony 15cm grafit, okna 3szyby, podłogówka po całości dodatkowo woda do podgrzania ok 300l. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17ma Z góry dziękuje za pomoc i cenne uwagi.
 4. Cześć zdecydowałem się na zakup pieca do nowo wybudowanego domu na model DEFRO KOMFORT EKO DUO UNI R po wypełnieniu danych na http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17ma otrzymałem zapotrzebowanie 10,6KW. Kilka dodatkowych informacji: dom o powierzchni użytkowej 240m jeden typ ogrzewania w całym domu - podłogowe ocieplony 15 grafit okna 3szybowe dodatkowe ogrzewanie wody użytkowej - zasobnik ok 200l chciałbym również w przyszłości sprawdzić jak piec radzi sobie ze spalaniem opału mniej kalorycznego typu miał i jaki to przyniesie rachunek ekonomiczny Mam teraz kilka pytań dla doświadczonych kolegów: Czy 15KW wystarczy na ten metraż uwzględniając dodatkowe grzanie wody i gorszy kalorycznie opał? Wiem, że o "instalatorach" i ich zaleceniach temat był już wałkowany. Mi polecono 20KW - mocniejszy bo potrzebna moc na grzanie wody. Co do gorszego opału to nie chcę na silę palić najtańszym syfem, ale sprawdzić jak piec sobie radzi np. z miałem dobrej jakości. I najważniejsze pytanie gdzie i od kogo kupić piec (wysyłka kurierem lub innym transportem może być)? Dziękuje z góry za rady.
 5. Dobrze rozumiem, że przedmuchy to w tym przypadku ciągła praca dmuchawy w celu "podbicia temperatury" do zadanej a nadmuchy to okresowe "przewietrzanie" pieca i przy okazji utrzymywanie płomienia i temperatur w optymalnym zakresie? Czyli regulujesz tym drugim parametrem stalą temp. na kotle?
 6. Witam doświadczonych użytkowników. Mam problem z poprawnym spalaniem paliwa w moim kotle. Jest to typ górnego spalania. Po zasypaniu pieca kładę na górę rozpałkę i po rozpaleniu widać, że poprawnie żarzy się górna część zasypu -paliwa. Niestety zauważyłem, że po pewnym czasie żar ucieka z góry pod spód zasypu. Efektem tego jest gęsty dym, podczas załączenia się dmuchawy i w efekcie ?wybuchowe? zapalenie się nagromadzonych gazów, kiedy pojawi się płomień na górze paliwa. Proszę o znających temat kolegów o poradę, w czym tkwi problem. Kilka danych mogących pomóc w ocenie sytuacji. Piec zasypuje do pełna (poziom jaki podaje producent) ? obecnie temperatura w okolicach 0C wiec zasyp wystarcza nawet na 48h. Paliwem jest miał, dość mokry - taki obecnie dostałem (mogę podsuszyć na bieżąco ? jeśli to pomorze) Ustawienia dmuchawy obroty 50% Przedmuchy obroty 50% co 5min na 15s Temp na kotle 48-55 C
 7. Witam! Proszę o poradę doświadczonych użytkowników jak optymalnie ustawić sterownik C.O.. Posiadam piec zasypowy z wentylatorem oraz instalacje z pompą obiegową, przy czym woda użytkowa może być ogrzewana przy wyłączonej pompie. Instalacja po modernizacji, więc nie mam jeszcze wyczucia jak poprawnie skonfigurować sterownik - a i temperatury jeszcze nie pozwoliły na optymalne rozpalenie w piecu. Instalacja prosta bez zaworów mieszających. Temperatura w kotle nazwę ją "X" bo ulegnie ona zmianie w miarę spadku temperatury. A więc zaczynam ;-): Temperatura załączania pompy obiegowej - stała wartość czy jakaś zależność od X? Odstęp miedzy przedmuchami? Czas trwania przedmuchów? Moc wentylatora w czasie przedmuchów? No wiec same przedmuchy aż 3 parametry. Istnieje jakaś zależność odstępu do czasu trwania? Na co zwrócić uwagę? Histereza ? wartość spadku temperatury od zadanej, po której ma załączyć się wentylator? Temperatura wyłączenia regulatora - sterownik wyłączy pompę i wentylator, ale będzie czuwał, gdyby temperatura wzrosła ? wtedy wróci do pracy. Wiem, że niektóre parametry wymagają obserwacji i dostosowania do konkretnej instalacji/budynku, ale jakie przyjąć wstępne założenia? Chodzi mi głownie o niepotrzebne wychładzanie instalacji, w przypadku wypalenia opału. Z góry dziękuje za pomoc doświadczonym użytkownikom. W odpowiedziach proszę też podać uzasadnienie, aby laik mógł zrozumieć dlaczego tak a nie inaczej :huh:
 8. Witam. Mam zamiar wykonać instalacje podobną jak na tym schemacie. Moje pytanie jest następujące: Czy zawór 4d może całkowicie odciąć przepływ wody w instalacji CO? Tworząc tylko obieg piec - CWU. Czy muszę zastosować dodatkowe zawory przed zaworem 4d? Np. w okresie letnim kiedy tylko chciałbym podgrzewać wodę w bojlerze. I jeszcze jedno pytanie. Czy rurę do naczynia wzbiorczego mogę poprowadzić bezpośrednio przed zaworem 4d od wody ciepłej? Pozdrawiam
 9. Witam serdecznie. Mieszkam na 1 piętrze w budynku dwurodzinnym i chciałbym położyć nową instalację C.O, aby móc ogrzewać mieszkanie na własny rachunek. Dlatego mam kilka pytań do znawców tematu, gdyż ja w tych sprawach jestem laikiem. Opracowałem wstępną koncepcje przebiegu rur, moim zdaniem najprostszą i najtańszą do wykonania (uwzględniając prace związane z kuciem - jednym słowem najmniej pracochłonną). W związku z tym moje pytania: Czy przebieg rur jest poprawny? Czy z rury pionowej magistrala może biec w dwa kierunki (tak jak na schemacie tzn. w lewo i prawo)? Czy powinna stanowić zamknięty obieg? Czy przy takim schemacie mogę zastosować obieg wymuszony? Jak przy takim obiegu prowadzi się rury magistrali (rura z ciepła wodą i powrotna)czy mogę obie poprowadzić tuż przy podłodze i od nich wyprowadzać połączenia do grzejników? No i ostatnie pytanie odnosi się do średnic rur Jakie powinny być średnice rur? Czy z pieca mogę poprowadzić rurę stalową np fi 2'' do rury pionowej. A rurę pionową i rury w mieszkaniu wykonane z miedzi? Czy może inne rozwiązanie. Wiem, że to sporo pytań. Będę bardzo wdzięczny do kolegów znających temat o odpowiedz na powyższe pytania. Z góry bardzo dziękuje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.