Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 20


lukasek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem kotła Defro Komfot Eko Pz 20. Specyfikacja taka jak tutaj http://www.agaterm.pl/kociol-defro-komfort-eko-pz-20-kw-p-2143.html. 
Oczywiście nowy piec nowe emocje. Jak zwykle negatywne. W przeciągu tych 3 miesięcy było już 3 serwisantów. 

Może najpierw objawy i specyfikacja: 
-metraż to około 180-190 mkw. Dom bez ocieplenia, ale jednak ma grube mury
-Piec NIEDOPALA paliwa (Mamy Miał o mocy około 23-25) 
-Często nie może "dojść" do zadanej temperatury. Ustawiony jest np: na 70, a żadko kiedy do tej temp dochodzi.
Zazwyczaj żadko jest na podtrzymaniu, często jest na pracy przez co zużywa dużo paliwa.
-Najczęściej przerzuca miał, wogóle go nie ruszając, zasypując cały piec i gasząć go
-Robilismy próby na ekogroszku, po kilka dni, od 3 dostawców żadnego efektu
Nie będę wspominał że mamy 10ton miału już przygotowane do pieca  - wcześniejsze piece bez problemu sobie na nim radziły, nie jest to zły miał
-Podobny piec DEFRO u wujka pali około 25kg na dobe, nasz około 35.. Conajmniej to 5 kg mniej powinien palić żebyśmy coś zaoszczędzili.
 
Bardzo proszę o podanie ustawień jakie macie. Jak wam wtedy pali i jaki macie metraż. Są jakieś problemy?


 
Tutaj dalsza część, mam nadzieje że ktoś doczyta :)
Każdy z serwisantów zmieniał sterownik. Aktualnie jest już 4. Początkowo były problemy ze wspaniałym PID-em którym tak chwaliło się DEFRO. PID to pewien program który w stosunku do pogody, do warunków w domu będzie zmieniał parametry zadane na piecu, tak by jak najoptymalniej palić. BREDNIE! Osoba która sprzedała nam piec - jest to w zasadzie znajomy - był u nas w tej sprawie już wiele razy, pomagać ogarnąć ten piec. 
Po czwartym serwisancie udało mu się skontaktować z jednym z podwykonawców DEFRO. Okazało się że fachowiec z tej firmy powiedział że ten piec NIE PÓJDZIE NA PID CHOĆBY I SAM BÓG MU KAZAŁ I ZSYŁAŁ GROMY Z NIEBA. Nie ma takiej opcji, nie jest o tego przystosowany.Jeśli ktoś widział specyfikacje to wie że ponad 8,5 tyś + osprzęt + montaż nie kosztują mało, zwłaszcza za piec który nie działa tak jak zadeklarował producent. Ale postanowilismy zrezygnować z PIDu i ustawić pięc ręcznie. Zaczeło skutkować! Na tydzień.
Często jest tak że działa prawie idealnie przez kilka dni z rzędu. Bywał kilka godzin z rzędu na oszczędnym podtrzymaniu. Ale zawsze coś się "wykrzacza" i koniec. Przerzuca. Niedopala. Zagasza się. Nie osiąga temperaturu.
 
Pytania z drugiej beczki. Czy ktoś ma podobny problem z tym piecem bądź z innym podobnym? Może to nie tylko problem u nas ale i u wielu użytkowników? Wspólnie łatwiej było by wymusić jakąś akcje na producencie. 
 
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam być może masz przymkniętą klapę dmuchawy, co powoduje powyższe dolegliwości kotła . Przy paleniu z PID przysłona musi być cały czas otwarta. Mam ten kocioł i u mnie idzie na PID-zie :) choć walcze ze spiekami ,ale to wina węgla.Klapka wentylatora mana dole śrubę krzyżakową poluzować i przekręć tak ,aby śruby przeważały w drugą stronę.O ile masz ją zamkniętą .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem kotła Defro Komfot Eko Pz 20.

 

Witam.
Też posiadam taki kocioł. Zainstalowałem go w maju czyli po sezonie grzewczym. Jak robiłem próbę to faktycznie nie osiągał zadanej temperatury. Teraz się zastanawiam czy nie będzie z nim problemów jak u Ciebie. Czy rozwiazałeś swój problem?
Miałbym kilka pytań. Mój nr 500840383.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.