Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kwm-s - Nie Osiaga Temperatury I Krotko Trzymna :(


sadoxxl

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w opisie mam kociol taki: http://www.kotly-janczak.pl/index.php?cid=view&sid=1 (to nie jest reklama) o mocy 19kW powierzchnia ogrzewana oklolo 100m2 nieocieplonego budynku po zasypaniu mialem trzyma max 5h to chyba strasznie malo przy tem ustawionej 55C . i na dodatek ciezku zeby temperatura wzrosla i utrzymywala sie na np 70C

nie wiem czym moze to yc spowodowane czy kociol do d...py czy moze zle nastawy albo zly komin

prosze o jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj ile kilogramów tego miału sypiesz ???????

czy budynek był wczesniej grzany ?

jaki to miał i mniej wiecej za ile go kupiłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piec wchodzi jakies 5 łopat nie wiem ile to kg bym musial zwarzyc a mial rozny juz kupowlem raz tańszy raz drozszy i od roznych dostawcow i ciagle ten sam efekt, budynek ogrzewany mieszkamy w nim jakies 13 lat od 3 lat jest założone ogrzewanie centralne ale od pocztku tak ten peic palil

dodam jeszcze ze po wypaleniu zostaje w palenisku tak wielka bryla zuzlu czy jak to nawac twarda i ciezko ja rozbic na forum czytalem ze powinno sie splac praktycznie na popiol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym i cisza :D żaden ze znawców tematu nie chce mi odpisać

wiec może zadam w takim razie łatwiejsze pytanie do znawców tematu:

czy taki kocioł http://www.kotly-janczak.pl/index.php?cid=view&sid=1 jest dobrym kotłem i czy teoretycznie powinien w miarę dobrze trzymać czy jest to jakaś tam "szopowa" produkcja spod Pleszewa

 

przypomnę jeszcze ze zasypuje go ok 25-30 kg miału (różny już próbowałem , bez wyraźnych zmian), ogrzewam coś około 100m2 nieogrzewanego mieszkania, zasyp starcza mi na max 5 h a przy temp na piecu 48-55 stopni i wyżej nie chce podejść

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no janczak szopki to kiedys robił jak sie dorabiał teraz jak ma poł osiedla to robi porzadnie ale tak na marginesie kocioł masz oki tylko z opałem lipa sproboj kupic 100kg dobrego wegla groszku o kalorycznosci min 28MJ koszt ok 60zł rozpal normalnie od dołu drewnem i nasyp wegla najpierw ze dwie sipy jak sie rozpali to tak zeby ze 50kilo było w piecu i zobacz co bedzie sie działo ,moze macie jak to u nas miał niby 24mJ a tak naprawde to jest 18 moze 19MJ . ustaw temp 60st i patrz co sie dzieje przymnkij pozniej ujscie do komina i zobacz jak długo bedzie trzymał ,jesli nie masz wprawy w paleniu od dołu mozesz odpalic tak samo jak miał od góry bezpieczniej. po takiej probie mozemy mowic co jest nie tak do palenia weglem dmuchawa jak sie rozpali na 40% i przedmuchy co 5min moze nawet wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro spróbuje może gdzieś na składzie mnie nie oszukają hehe

będe palił od góry bo od dołu trochę się boje że sie wszytko zagotuje

a i jeszcze pytanie bo nie mam żadnego przymknięcia wylotu do komina (oryginalnie w piecu- czopuchu nie ma nic takiego zamontowanego) czy takie przymknięcie jest niezbędne??

duchawe mam ze stopniową regulacja od 0-12 to z obrotami pokombinuje tak zeby byly optymalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powinno byc ale tozalezy od ciagu u 4 na 10 jest potrzebna jesli komin nie jest goracy to nie musisz jesli temp spalin powyzej 200st to konieczna ,proponuje kupic groszek najwieszego sortu ok 5cm ten na ogól ma min 28MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.