hurt333 Opublikowano 3 Stycznia 2015 #1 Opublikowano 3 Stycznia 2015 Witam, co sądzicie o tak doborze takich elementów do planowanej instalacji c.o. 1. Dom o powierzchni ok. 170 m2 częściowo ocieplony, planuję zamontować kocioł SAS ECO 23kW i bojler ERMET 140 dwupłaszczowy. 2. Instalacja od pieca do rozdzielaczy wykonana w miedzi, od rozdzielaczy do grzejników rurami PEX 16x2 firmy WAVIN, podłogówki nie planuję. Czy polecacie rozdzielacze jakiejś konkretnej firmy?
automatyk Opublikowano 3 Stycznia 2015 #2 Opublikowano 3 Stycznia 2015 rozdzielacz jakikolwiek, byle miał zaworydo odcięcia danego grzejnika i tyle
bossq11 Opublikowano 6 Stycznia 2015 #3 Opublikowano 6 Stycznia 2015 Witam. Jestem na etapie planowania instalacji w połowie mieszkania. http://zapodaj.net/0398b1b0c9451.jpg.html Rozdzielacz co bedzie na 3 ogrzewania podłogowe oraz grzejniki około 5 . Czy taka konfiguracja bedzie odpowiednia? W którym miejscu podłączyć np pompe cieła czy solar z wymiennikiem ciepła. Piec jest w jednej cześci mieszkania i prawdopodobnie bedzie odpięty ale w razie np wyjazdu obieg zostaję uruchomiony. Czy wogóle podpinanie grzejników i podłogówki pod jedną pompe i rozdzielacz da radę? MIeszkanie nie jest duże max bedzie około 80 m2 ewentualnie kiedyś dojdzie 3 pomieszczenia na górze. Może jeżeli ktoś ma schemat takiego podłączenia. Zasadniczo mieszkanko 80 m2 ogrzewanie podłogowe bedzie w kuchni jadalni, wejściu i łazience, kaloryferków planuje około 5 plus ewentualnie góra 3. Chcę mieć kominek z płaszczem wodnym ktory bedzie ogrzewął mieszkanko, lecz chce mieć zastępstwo w piecu c.o który jest w 2 częsci mieszkania u rodzićów. Dodatkowo a może jako główne ogrzewanie chcę podłączyć pompe ciepła powietrze woda z wymiennikiem i być moze kolektory słoneczne na lato też z wymiennikiem. W planach też jest mała elektrownia ale to grzałki zapakuje do kominka wiedz bedzie to tak jak by kominek grzał. Całość instalacji po za bojlerem i kominkiem niestety musze upakowac do małej łazienki 2x2.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.