Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Drzewo + Kocioł Gazowy (600 M2)


sztygr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jako że to mój pierwszy post na tym forum bardzo serdecznie chciałbym wszystkich przywitać.

 

Posiadam kocioł gazowy De Dietrich 39,9kW. W zeszłym roku powiększyłem budynek wielorodzinny do prawie, a może nawet lekko ponad 600 m2 ( zwiększyłem o 400 m2 ). Wszystko fajnie, kasa za wynajem większa, ale za gaz za 3 miesiące w sezonie grzewczym zapłaciłem prawie 12tys. zł.

W związku z tym noszę się z zamiarem zakupu dodatkowego kotła na drzewo. Mam podobną instalację w domu, tyle że zamiast kotła posiadam turbo kominek spięty z piecem gazowym przez odpowiedni sterownik.

Chciałbym posiadać podany kocioł gazowy z odpowiednim do mojej powierzchni kotłem na drewno. Bardziej chodzi mi o zabezpieczenie się przed ewentualnością że gazowy prędzej czy później odmówi posłuszeństwa ( pracuje już 15 lat ) i w 30 stopniowe mrozy zostanę nagle z nieogrzewanym budynkiem.

 

Moje pytanie dotyczy:

- rozwiązania połączenia gaz + drewno dla co i cwu?

- jaki polecacie piec na drzewo?

- oglądałem Ciszewskiego Logica 70-78kW, czy to dobry wybór?

- jakie ewentualne kruczki mogą mnie dpotkać przy połączeniu obydwu kotłów razem?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam

sztygr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuję nadal traktować gaz jako podstawowe żródło ciepła.

Rzeczywiście kwota 12 tys. za 3 miesiące trochę powala z nóg, ale nie wiemy czego dotyczy...ile ciepła zeżarł dom /600m2/ a ile poszło na cwu?

Cały Twój obiekt nie powinien na sezon zużyć więcej niż 60.000 kWh / a nawet skoro jest nowy, dobrze docieplony wg nowych przepisów, to nawet mniej niż 50.000 kWh. do tego dodać cwu.

Kocioł 70-78 kW to też nieporozumienie. jeśli koniecznie chcesz się zabawic w palacza to proponuję 30 -35 kW, które powinno zapewnić 100% ciepła.Do tego koniecznie minimum 1000 litrów zbiornik akumulacyjny.Niestety trzebaby co 1,5 - 2 godziny  chodzić dokładać  DREWNA. oczywiście tylko w największe mrozy.

Twój kocioł gazowy jeśli ma już ponad 15 lat to niezależnie czy jeszcze  "dobry"  należy wymienić na kondensacyjny. o mocy max  30 - 35 kW.

I takiej zmiany powinieneś dokonac .  żadnych kotłów na drewno, czy też węgiel jeśli masz GAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.