Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Temperatury Spalin


marc73

Rekomendowane odpowiedzi

leszkowaty

 

czujnik t.spalin do iryda to taki "hamulcowy", chyba na tym forum ktos pisał przy tech-u,że podobny system daje mu niby większe oszczędności.

 

Moim zdaniem daje tyle,że pomaga w lepszym dobraniu parametrów.

Jak wiem,że mniej-więcej przy 170st.C wyciągnę moc znamionową, to po co dmuchać mocniej....

Dopasowuję paliwo, nadmuch, spaliny ustawiam na np. 200st.C, aby mieć deczko zapasu na zabrudzenie wymiennika.

Jak się usyfi, a t.spalin przekroczą kaganiec o 10st.c, to nastąpi "odcinka", chwilowe podtrzymanie do momentu odpowiedniego spadku t.spalin.

 

 

Przy tłoku można go jeszcze softowo lepiej zrobić, były takie zamysły, nie wiem na czym stanęło, bo temat tłoka odpuściłem.

Tam dzięki temu czujnikowi idzie wyczuć kiedy oraz o ile i na jak długo zrobić podbicie po podaniu dawki paliwa. Teraz dobierasz to ręcznie.

 

Swoją drogą, jak komuś długo kociołek stoi w podtrzymaniu, a podawanie mamy 6sekund, to w wypadku Iryda mamy powolny start dmuchawy, zatem nawet wirnik za bardzo się nie zakręci... można zatem zrobić przedłużenie nadmuchu na 15 do max.20sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.