Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienia Ling Combi 50kW


bodek38

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy sezon mam ten piec ustawienia sewrisu 5/15/30 grzeje tylko c.o. gdy jest zimniej piec nie daje rady dogrzać do temp wyższej niż 61-62st mimo że nnastaw jest np na 65 zamontowany jest mieszacz a w mieszkaniu Auraton 2005TX gdy piec chodzi naokrągło bo nie umie dogrzać to węgiel sie niedopala zwiekszyłem mu ostatnio nastawy na17/43 o moc zaraz wieksza dogrzał ale wiadomo cos kosztem czegoś moze mi ktos tu doradzić odnosnie nastawów aha dmuchawa jest na dziś16 była mocniejsza ale szlaka sie robiła zresztą dalej sie robi ale troche mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kocioł (50 kW) to chyba ogrzewa całą kamienicę?

 

Nie podałeś jednak wielu szczegółów. Samo stwierdzenie, że ustawiasz temperaturę 65, nic nie mówi, bo nie wiadomo, co to za temperatura - kotła, czy zasilania. Poza tym, nie napisałeś, czy masz siłownik na zaworze 4d, czy też otwierasz go ręcznie? A jeśli ręcznie, to czy masz wpięty czujnik CO (i gdzie)? Poza tym, jaką masz temperaturę powrotu? No i jaki masz sterownik? Przydałaby się także informacja ile metrów masz do ogrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do konkretów rzeczywiście jest to kamienica powierzchnia ok 350m2 nie ocieplony był już piec 35kW ale okazał sie nie wypałem a poza tym serwis dopiero jak go zabrali to znaleźli w nim jakiś defekt ale to już historia ta temp to jest na piecu, siłownik założony jest na zaworze 4d co do temp powrotu to tusie zaczynaja jajka bo gdy na dworze jest ok 4-7st to spoko powrót jest ok 41-42st wtedy zawór sie otwiera i grzeje na staje ale gdy sie zimniej robi to powrót spada do 35-36 i wtedy wiasdomo zawór sie otwiera to zamyka gdy dobije do temp 41st co do grzejników to na parterze są jeszcze stare żeberka(4 grzejniki) na pietrze są już stalowe płyty delongi(7) i na samej górze alu(4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta temp to jest na piecu, siłownik założony jest na zaworze 4d

Przepraszam ,ale jak możesz ustawiać temperaturę na piecu skoro masz siłownik? To jest niemożliwe na tym kotle ze sterownikiem, jaki ja mam. Też mam Linga Combi, tylko mniejszego. Dlatego pytałem, jaki masz sterownik. Jeśli tego nie ustalimy, stoimy w miejscu.

 

Napisz także jakie masz popięte czujniki temperatury (CO, pogodowy, pomieszczenia), a jeśli masz sterownik RecalArt A3000D to także odczyty wszystkich temperatur w trybie test. No i mam nadzieję, że teraz, przy tych kłopotach, nie masz podpiętego termostatu pokojowego, który blokuje kocioł. Jeśli masz, to go odłącz.

 

Aby szukać przyczyn w spalaniu, trzeba najpierw wykluczyć wszystkie przyczyny w błędnym sterowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jeśli dobrze rozumie to ma Estyma temperature podałem jaka jest na piecu nastawiona siłownik zaś wedle potrzeby otwiera lub zamyka sie czujników pogodowych żadnych nie ma w jednym z mieszkań mam Auratona mi bardziej chodzi o ustawienia czasu podawania i postoju żeby z optymalizować oszczednosć spalania bo na dziś co cztery dni musze uzupełniać weglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam Estymy, wiem tylko, że mając siłownik powinieneś mieć podpięty czujnik CO, bo to jest sygnał dla sterownika, że masz siłownik. Ten czujnik powinieneś mieć za zaworem 4d, czasem instalatorzy montują go przed zaworem, jeśli robią instalację "na raty", najpierw sam zawór, a potem za jakiś czas siłownik. Jeśli zapomną przepiąć czujnik to sterownik myśli że nagrzał instalację, a tu kaloryfery zimne.

 

Inny przykład - kiedy czujnik powrotu źle jest dociśnięty do rury (najlepiej go jeszcze zaizolować) to sterownik ma stale sygnał, że ma zimny powrót, zamyka więc zawór, piec podgrzewa mały obieg, szybko osiąga temperaturę i staje, nie osiąga pełnej mocy, w międzyczasie sterownik otwiera zawór, a temperatura błyskawicznie spada. I tak w kółko.

 

Jeśli z układem sterowania jest wszystko ok to spróbuj ustawić wyższą temperaturę na kotle, na przykład 70 C. Nie wiem jak działa Estyma, ale powinna najpierw dobrze podgrzać mały obieg kotła zanim otworzy zawór. Nastawa 17/43 wygląda na ok, niewiele się różni od "podręcznikowej" 15/45. Może po prostu masz fatalny węgiel. Ale jeśli węgiel jest do d... to żaden piec nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czujnikiem to wiem ze to serwis sprawdzał siłownik był zakładany juz po instalacji pieca ale z tym chyba wszystko jest ok wiem że ten czujnik nawet jeszcze przesunał blizej zaworu by temp powortu była wyższa bo przy temp poniżej 40 st zawór jest zamykany i tak w koło ale zauważyłem że jak mu zmieniłem nastawy podawania i postoju 17/43 to wtedy płomień był mocniejszy a co za tym idzie i dogrzewał szybciej tylko ten węgiel szybciej schodził a o jakości węgla to chyba szkoda gadać towar deficytowy wiec dostać jakiś porządny graniczy z cudem moze kto ma namiary jakieś na ślasku na dobry węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy płomień był mocniejszy a co za tym idzie i dogrzewał szybciej tylko ten węgiel szybciej schodził (...)

Może masz za mały ciąg w kominie, za bardzo przymknięty szyber w czopuchu, albo za mocno zasuniętą przysłonę na wentylatorze. Albo zbyt wilgotny groszek. Jest niemożliwe, aby kocioł o tej mocy nie nagrzał tego, co masz. Opisz może swój płomień. Podczas fazy grzania płomień powinien być jasno żółty, nawet oślepiająco żółty i odbijać się od deflektora zaginając w stronę paleniska. Jeden użytkowników kotła Ling Combi napisał na forum, że jego płomień jest tak duży że wchodzi do górnej komory ponad ruszt. Jeśli nie masz takiego zdrowego, jasnego płomienia to kocioł nie może grzać. Zdechły płomień jest oznaką, że jest za mało powietrza.

 

Inną kwestią jest to, że być może jest to wyłącznie problem z rozpaleniem kotła, bo sterownik za bardzo otwiera zawór i wychładza powrót. Każdy siłownik ma swój własny czas otwarcia. U mnie w parametrach serwisowych trzeba wpisać tę wartość dokładnie tak jak ją podaje producent siłownika. Jeśli będzie źle wpisana, to sterownik otworzy zawór za bardzo albo za słabo. Ale nie wiem jak to jest rozwiązane w Estymie, bo w instrukcji nic takiego nie widzę. Zadzwoniłbym na wszelki wypadek do producenta Estymy, z pytaniem jak to u nich z tym jest. Skąd sterownik wie, ile otworzyć zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ten płomien żółty jest i to nie jest zbyt ostry kolor mimo że wentylator już na maxaotwarłem chyba jeszcze moc dmuchawy musiałbym przestawić ale jest teraz na 20 i dalej kiepsko bo jak w mieszkaniu nie ma osiągnietej temp to piec z biedą do 60st dociąga mimo że już ma nastaw 17/43 węgiel suchy na 100% ale ta jego jakoś sam nie wiem bo wiadomo co teraz ludzie potrafią sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu pieca, u góry jest taka wajcha zakończona czarną kulką. Służy do przymykania szybra w czopuchu. Wciśnięta do oporu = szyber otwarty na maksa, odciągnięta = szyber zamknięty na maksa. Tym się reguluje ciąg. Jeśli możesz, popchnij ją trochę w kierunku pieca, do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedość że za słaby był jak na taki duży dom , to jeszcze potem okazało sie że miał jakiś defekt i gdy go zamontowali w mniejszym domu tez nie dawał rady a poza tym ta dodatkowa komora czyli wiecej do czyszczenia a że piec chodził prawie non stop wiec czyszczenie prawie co dwa dni życ i nie umierać o popiele nie wspomne bo codziennie nie mówiac już nic o ilosci spalonego węgla bo to oczywiste jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do Kotła LING COMBI 50kW

6 sek podawanie

6 sek postoju

- związane z szybkością podawania paliwa i mocą kotła. A jeśli będzie źle spalał np przesypywał niedopalone dodać powietrza. Robił dużo żużlu to odjąć powietrza. Lepiej to robić delikatnie by widzieć zmiany - płynne.

 

LING COMBI 35kW

5 sek podawania

10 sek postoju

 

j.w. :) :huh:

 

a co do dobrej współpracy z czujnikami i systemem grzejników to najważniejsze i tak ustawienie jest porządnie kotła i jego spalania. bo zaczniemy dostrajać kocioł i znowu się wszystko może posypać a te nastawy są wypraktykowane przez producenta.

A każdy dom jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dodatek. Najpierw bym sterował mocą dmuchawy a dopiero jak się ciąg okaże za duży to dopiero się go przymyka na czopuchu. Jak się do kotła wtłoczy powietrze to musi i z niego wyjść.

 

 

Jeśli chodzi o ESTYMĘ na kotłach LING to ma ona również wzmocnienie szybkości otwierania-zamykania zaworu 4d.

Jest taki parametr w ustawieniach serwisowych - skala od 1-5 (5 szybciej : 1 wolniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.