Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co


Grzesiu83k

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wykonałem instalacje co mniej wiecej tak jak na tym rysunku. Prosze o weryfikacje

Schemat co.bmp

Opublikowano

Jak już wykonałeś to po co będziemy weryfikować. Będziesz ją poprawiał? A jak jest na etapie projektowania to nie jest zbyt dobrze zaprojektowana. Brak ochrony powrotu i źle podpięte naczynie zbiorcze. Brak filtrów i zaworów zwrotnych.

Opublikowano

Zawory z filtrami sa obok pomp. Czemu zle podpiete naczynie wzbiorcze, i w ktorych miejscach maja byc zawory zwrotne?

Opublikowano

Zawory zwrotne za pompami. Gdzie jest wpięte naczynie czy bezpośrednio do kotła od strony zasilenia, jak tak to po co jest tam odpowietrznik ?

Opublikowano

Wylot z pieca jest ok 50cm od sciany. Z pieca wychodzi rura na niej jest kolano trójnik z którego wychodzi odpowiecznik i ok 30cm rury w poziomie i dopiero instalacja jest tak jak na rysunku

Opublikowano

Narysuj ten schemat z boku.

Opublikowano

witam c.o. zrobione jesli grzeje nie ma co psuc ....ale,zasady bezpieczeństwa ...wiec zadbaj o to by instalacja była bezpieczna sieć otwarta czy zamknieta - to do poczytania DTR kotła i producent cos zaleca, i komfort, a mianowicie

sterowniki i urzadzenia wykonawcze (to bedzie tylko komfort bo czy pójda za tym oszczednosci to juz całkiem inna sprawa).

zakladam ze jesli wykonałes sam instalacje to zasady przepływu sa ci znane i zaworki zwrotne,odcinajace , filtry i pompy sa pozakładane,zrównowazyłes opory hydrauliczne i......

moim zdaniem chcesz cos usprawnic; więc może zainstalować w obwodzie wymiennika c.w.u. pompe ładujacą

ze sterownikiem,który sprawdza sobie temp kotła i temp wody w wymienniku i wzalezności od tych wartości uruchamia(zatrzymuje) prace pompy (wersja komfort)

ochrona kotła aby troche dłuzej popracował czyli założenie bypass pomiedzy zasilaniem ,a powrotem kotła ( moze nie komfort ale wiara ze kocioł dłużej wytrzyma)

możliwości usprawnien jest wiele a tak na prawde chodzi o to by c.o. była bezpieczna ,spełniała swoje zadanie grzania,w miare komfortowa i nie rujnowała naszego portfela

Opublikowano

Witaj rurę do naczynia powinieneś w ostateczności poprowadzić jak najwyżej w pionie następnie skręcać najlepiej 45 st, a nie 90 st. , nie zapominając przy tym aby łączyć to z większą średnicą.

Opublikowano

Mi nie pasuje umiejscowienie pomp, brak zaworów zwrotnych za pompami, zawór bezp przy kotle itp. Ciekaw jestem jak zachowuje się podłogówka jak będzie chodziła tylko pompa przy kotle. Naczynie wzbiorcze musi być na wys. 0,7xh (wys. podnoszenia pompy) bo inaczej może ci się układ zapowietrzać, ja bym te pompy dał równolegle, przełożyłbym pompę c.o na zasilanie, i c.w.u. albo za nią albo na osobnej pompie. W sumie to jak na odcinku naczynie-kocioł nie ma żadnej armatury odcinającej,różnicówek i innych podobnych elementów to może tak być tylko ten odpowietrznik automatyczny jest zbędny, i rura od kotła do naczynia cal lub cu28.

Opublikowano

Zawór bezpieczeństwa jest na kotle 1,5 bara. Na rurze kocioł naczynie nie ma żadnych zaworów itp.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.