Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno Kotła


pawelb37

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, panowie kocioł dotarł i został zamontowany, wygląda na solidny, tylko potrzebuje paru porad, wczoraj postanowiłem zrobić próbne odpalenie, zgodnie z instrukcją zasypałem miałem do troche poniżej poziomu dzwiczek, na to gazeta i kilka szczap drewna, podpaliłem kiedy drewno zaczeło sie dobrze palic zamknołem dzwiczki i uruchomiłem sterownik, i wszystko super temperatura rosła do ustawionej 50 potem załaczył sie nadzór i temp. zaczeła spadać włączył się nadmuch ale już niemógł rozbujać pieca, paliło sie tylko przy dyszach aż do całkowitego wygaśnięcia, miału nie moczyłem był troche wilgotny ale się nie kleił, jest to pomieszany miał od drobnych kamyków do granulacji piachu, sterownik ustawiony fabrycznie nic nie zmieniałem. Co robie nie tak? prosze o rady kolegów którzy mają doświadczenie z takimi kotłami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliłem kiedyś miałem było to samo- tak to jest kiedy nie ma miału w miale... kilka lat temu przeszłem na węgiel kol. Józef kiedyś to opisał a ja potwierdzam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano będzie za duży - tak jak i mój... zastawiłem mu 2/3 rusztu cegłami i teraz jest akurat.. (przeróbki w moich wcześniejszych postach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie on zaduży do palenia groszkiem? jak długo znajomi używaja tego kotła i czy mieli z nim problemy?

Znajomy używa go 3-4 lata. Na początku kombinował z miałem. Później spróbował palić groszkiem i jest z tego palenia zadowolony. Mówił, że groszek tylko trochę droższy a różnica w paleniu jest ogromna . Zasypuje do pełna groszku i pali się około 24 h . Ma dom parterowy, budownictwo lata 70-80. Dom nieocieplany, okna wymienione na plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek mam taki sam, odpaliłem go wczoraj o godzinie 16 miał zmoczyłem, sterownik ustawiłem na 50 przedmuch co 4 min. na 20sek. termometr na piecu pokazuje 40-45 st. jak narazie spalił 3/4 zasypu wiec na 24 godz. starczy, ale jest ciepło wiec w zime kiepsko to widzę, pobawie sie jeszcze ustawieniami, niewiem tylko jak ustawic sterownik żeby palic tylko na bojler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.