Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Na Drewnianej Podłodze


huhra

Rekomendowane odpowiedzi

w większości pomieszczeń w domu posiadam podłogi drewniane na legarach. czytałem ze ogrzewanie podłogowe jest znacznie efektywniejsze niż grzejnikowe. dodam ze chciałbym wyprowadzenie na to ogrzewanie zrobić przed grzejnikiem na ten samej rurze gdyż oddzielne zasilanie bezpośrednio z kotła nie wchodzi w grę. dlatego chciałbym zasięgnąć pomocnej rady technicznej w tym temacie. ? jest to stara instalacja z grzejnikami żeliwnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na YT: http://youtu.be/4KJm15Po2yc

to Danfoss demonstruje taką podłogę składaną z gotowych rowkowanych paneli izolacyjnych (styropian lub drewnopochodne), a na to klejoną wykładzinę ale CIENKĄ bo to też izolacja! Jak walniesz deski/parkiet, to opory przepływu ciepła powiększą się i wydajność spadnie ogromnie... Ale jakby tak miękka+cienka wykładzinka pętelkowa typu mokiet do sypialni, to - spróbowałbym :rolleyes: ale RAZEM z grzejnikami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Oczywiście nie jestem naganiaczem w/w firmy i proponuję zrobić frezareczkę np. jako nakładkę na szlifierkę kątową (jeszcze lepiej prostą - 15tys obr/min) i porowkować styropian + listewki SAMODZIELNIE ! Styropian można też obrabiać gorącym drutem/blaszką a potem folia ze sreberkiem i już PEXy można kłaść - pamiętaj również o tym 'levelling-owaniu' czyli ustawieniu spadku podłoża w kierunku końców rurek (odpowietrzenie łatwe).

A legarki i deski - do kominka będą super paliwo!

Po coś w końcu do siebie piszemy te elaboraty :)...Żeby sobie pomagać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja tych desek i legarów nie mam zamiaru ruszać. zostają na bank. chodzi o wykonanie reszty. większy problem mam jak "wsadzić" podłogówkę pod grzejnik żeby grzało. miałem koncepcję z regulatorem temperatury i siłownikiem - elektrozaworem na zasilaniu, tylko nie wiem jak rozwiązać zabezpieczenie w razie braku prądu. Inni radzą mi żebym zastosował zawór RTL na powrocie tylko mam wątpliwości czy w moim przypadku czasem woda na powrocie nie będzie za chłodna żeby ruszyć podłogę. więc jako pierwszy pomysł wydaje mi się trafniejszy. a może jakieś inne pomysły lub podpowiedzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.