Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stefaniak Skot 20Kw - Nie Osiaga Temp Zadanej I Szybko Się Wychładza


gr1sza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam kocioł Stefaniak Skot 20kW z podajnikiem tłokowym i sterownik Luksus RT piec jest dodatkowo wyposażony w węzownice do ciepłej wody. Problem jest tego typu, że kocioł nie osiąga temperatury zadanej i nie przechodzi w tryb nadzoru, temperature zadaną na piecu mam 55 stopni a temperatura załączania pompy CO to 50 stopni i jak kocioł osiągnie 50 stopni to temperatura nie chce pójśc wyżej a na dodatek po jakis 10 minutach spada na 42-43 stopnie i tak w kólko. Na piecu mam następujące ustawienia:

Temperatura zadana: 55

Nadmuch: 60

Przerwa pracy: 30

Temperatura CWU: 45

Tryb: zima

Temperatura załączania pompy CO: 50

Przerwa nadzoru: 70

Zawór 4d ustawiony na około 75% czasem 50%

Powierzchnia do ogrzania do około 100m domek z połowy lat 80 popularna kostka nieocieplony, wszystkie okna plastikowe. Przy ostatnich mrozach maks temp jaką mam w domu w dzień to 19 a w nocy około 17 stopni.

 

Podejrzewam, że problem jest w ustawieniu podanania i nadmuchu ale probowałem różnych ustawień i zmieniałem podawanie nawet na 10 ale efekty ciągle takie same.

Może ktoś posiada taki kocioł lub podobny i mógłby coś podpowiedziec?

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również posiadam kocioł Skot 20 kW ze sterownikiem Luksus, palę groszkiem (do 25 mm). Nastawienia: nadmuch 24, przerwa 10.

Moim zdaniem przy nadmuchu 60 - ciepło ucieka do komina. Co do obniżania temperatury po uruchomienie pompy, to to zjawisko jest naturalne, pompa wprowadza do kotła chłodną wodę.

Ja mam inny problem z tym kotłem - warstwa paliwa która jest podawana jest bardzo cieńka. Gdy paliłem miałem nie miałem większych kłopotów z regulacją, teraz przy groszku i ustawieniach j.w. zdarza mi się, że kocioł gaśnie z uwagi na brak paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam kocioł Stefaniak Skot 20kW z podajnikiem tłokowym i sterownik Luksus RT piec jest dodatkowo wyposażony w węzownice do ciepłej wody. Problem jest tego typu, że kocioł nie osiąga temperatury zadanej i nie przechodzi w tryb nadzoru, temperature zadaną na piecu mam 55 stopni a temperatura załączania pompy CO to 50 stopni i jak kocioł osiągnie 50 stopni to temperatura nie chce pójśc wyżej a na dodatek po jakis 10 minutach spada na 42-43 stopnie i tak w kólko. Na piecu mam następujące ustawienia:

Temperatura zadana: 55

Nadmuch: 60

Przerwa pracy: 30

Temperatura CWU: 45

Tryb: zima

Temperatura załączania pompy CO: 50

Przerwa nadzoru: 70

Zawór 4d ustawiony na około 75% czasem 50%

Powierzchnia do ogrzania do około 100m domek z połowy lat 80 popularna kostka nieocieplony, wszystkie okna plastikowe. Przy ostatnich mrozach maks temp jaką mam w domu w dzień to 19 a w nocy około 17 stopni.

 

Podejrzewam, że problem jest w ustawieniu podanania i nadmuchu ale probowałem różnych ustawień i zmieniałem podawanie nawet na 10 ale efekty ciągle takie same.

Może ktoś posiada taki kocioł lub podobny i mógłby coś podpowiedziec?

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

spróbuj nadmuch 25-30 a temperatura załączenia pompy 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.